Haber Detayı
01 Ekim 2019 - Salı 00:16 Bu haber 1132 kez okundu
 
17 bin TL dolandırılan kadın parasına kavuştu
İzmit’te yaşayan bilgi verilmeden hesabından 17 bin TL çekilen Nermin Ergün’ün suç duyurusunda bulunması sonrası banka parayı Ergün’e iade etti.
ASAYİŞ Haberi
17 bin TL dolandırılan kadın parasına kavuştu

İzmit’te yaşayan ev hanımı Nermin Ergün’ün hesap ekstresini kontrol ettiğinide hesabından bilgisi dışında bir oto lastik ve yıkama firmasına 17 bin TL aktarıldığını görmesi üzerine ilgili firmayı aramış, firma yetkili ise bir şahsın telefon ile dükkanı arayıp kart bilgilerini vererek  17 bin TL tutarında kamyon lastiği aldığını anlatmıştı. Ergün bilgisinin dışında olduğunu söylemesi üzerine firma sahibi güvenlik kamera görüntüleri ile birlikte savcılığa giderken, Ergün ise önce bankaya başvurmuş; bankanın kendi sorumluluk alanlarında olmadığını belirtmesine tepki göstermesinin ardından soluğu adliyede almıştı.

MAĞDURİYETİNİN GİDERİLMESİNİ TALEP ETMİŞTİ

Ergün, geçtiğimiz gün savcılığa giderek bilgisi dışında harcama yapan şahıs ya da şahıslardan, oto lastik ve yıkama firmasından ve harcamalara ilişkin kendisine bilgi vermediğini iddia ettiği gerekçesiyle görevini kötüye kullandığını belirten bankadan şikayetçi oldu. Savcılık tarafından söz konusu bankalara tebligat gönderilirken, 17 bin TL’sini almak için 17 bin TL borcunu ödemesi gereken Nermin Ergün bir an önce mağduriyetinin giderilmesini talep etmişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 17, bin, TL, dolandırılan, kadın, parasına, kavuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı