Haber Detayı
02 Şubat 2019 - Cumartesi 18:33 Bu haber 5063 kez okundu
 
22 yaşındaki genç, elektrik akımına kapıldı
Körfez Yarımca Mimar Sinan Mahallesinde ikamet eden ve uzun yıllardır beslediği güvercinlerini uçurduğu esnada elektrik akımına kapılarak ağır yaralanan 22 yaşındaki Sabri Akdemir, 45 gündür yatağa mahkum halde yaşamına devam ediyor.
YAŞAM Haberi
22 yaşındaki genç, elektrik akımına kapıldı

Körfez Yarımca Mimar Sinan Mahallesinde ikamet eden ve uzun yıllardır beslediği güvercinlerini uçurduğu esnada elektrik akımına kapılarak ağır yaralanan 22 yaşındaki Sabri Akdemir, 45 gündür yatağa mahkum halde yaşamına devam ediyor. Maddi durumları iyi olmadığı için yeterli tedavi göremeyen 1 çocuk babası Akdemir, kendisine uzatılacak yardım elini bekliyor.

Körfez Yarımca Mimar Sinan Mahallesi ikamet eden 22 yaşındaki Sabri Akdemir, yaklaşık 45 gün önce evlerinin önünde güvercinleri beslerken yaslandığı elektrik direğindeki kısa devre sonucu akıma kapılarak ağır yaralandı. Yakınları tarafından Derince Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırılarak yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Akdemir, burada 45 gün boyunca tedavi gördü. Hayati tehlikesini atlatarak taburcu olan talihsiz genç eve gönderildi. Elektrik çarpması sonucu ağır yaralanan Akdemir’in sağ eli ve sağ bacağı vücuduna giren yüksek akım nedeniyle işlevini kaybetti.

Elektrik direğindeki kaçak akıma temas etti

Yatağa mahkum bir şeklide yaşamını sürdürmeye çalışan evli ve 4 aylık bebeği bulunan Sabri Akdemir, kendisine uzatılacak yardım elini bekliyor. Maddi durumları yerinde olmadığı için yeterince tedavi göremediğini belirten Akdemir, “Benim güvercinlerim vardı. Onları beslemek ve uçurmak için evimizin arkasındaki boş arsaya çıkıyordum. Olay günü de yine aynı yere gittim. Hava kapalı ve yağmur yağıyordu. Güvercinleri uçururken elimi oradaki bir elektrik direğine yasladım. Diğere dokunmamla birlikte birden kendimi yerde buldum. Direkte kaçak akım varmış” dedi.

45 gün yoğun bakımda tedavi gördüm

Yakınları tarafından ağır yaralı halde hastaneye götürüldüğünü belirten Akdemir, “45 gün boyunca burada tedavi gördüm. Çok şükür hayati tehlikeyi atlattım, servise alındım ama orada da yer olmadığı gerekçesiyle beni taburcu ederek eve gönderdiler. Her gün tedavi olmak için Derince Eğitim Araştırma Hastanesine gitmek zorundayım. Elektrik akımı nedeniyle sağ elimi ve sağ bacağımı kullanamıyorum. Uzun zamandır çalışamıyorum. Daha önceleri hurda topluyordum, inşaatlarda çalışıyordum ama şuan evimi geçindiremiyorum” dedi.

Muhtar adayı yalnız bırakmadı

Evlerinde yatabileceği uygun bir yatak bile olmadığını belirten Akdemir, “Şu anda ailecek çok mağdur durumdayız. Yatağa mahkum bir şekilde hayatıma devam ediyorum. Durumu iyi olanlardan bana yardım elini uzatmalarını istiyorum” dedi. Mimar Sinan Mahallesi Muhtar Adayı genç girişimci iş adamı Fatih Kahrıman da hastayı evinde ziyaret ederek her zaman yanında olacağını söyledi. Fatih Kahrıman, “Hastamızın durumu gerçekten içler acısı. Çok mağdur bir durumda. Bu çağda, sağlık sorunu yaşayan bu kardeşimize sahip çıkmak hepimizin görevidir. Gerekli yerlere girişimlerimiz olacaktır. Mağduriyetinin giderilmesi için çalışacağız” şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 22, yaşındaki, genç,, elektrik, akımına, kapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı