Haber Detayı
05 Haziran 2018 - Salı 12:23 Bu haber 8896 kez okundu
 
Akar; 3 Y Diye Gelenleri 3 B İle Göndereceğiz
CHP PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar her akşam yapmış olduğu iftar sonrası ziyaretlerine Başiskele İlçesinde yaptığı ziyaretlerle sürdürdü.
SİYASET Haberi
Akar; 3 Y Diye Gelenleri 3 B İle Göndereceğiz

CHP Başiskele İlçe Başkanı İrfan Keskin ve İlçe yöneticileri ile Kolaylı sitesi sakinleri ile bir araya gelen Akar, AKP’nin 16 yıl önce 3 Y ile mücadele edeceğiz sözlerine değinerek ‘’ 16 yıl önce Yoksulluk, Yasaklar ve Yolsuzluklarla mücadele edeceğiz diyen AKP’nin 3 Y’in odağı haline geldiğini belirtti.’

DÜNYA DA VE AVRUPA DA SON SIRALARDAYIZ

Türkiye’nin Avrupa ülkeleri arasında Yolsuzluk oranının en yüksek olduğunun altı çizen Akar, Dünyada da her yıl gerileyen birkaç ülkeden biri olduğunu söyledi.

Yine Yoksulluğu bitireceğini söyleyen ancak yoksulluğu yöneten AKP döneminde 16 milyon yoksulun ülkemizde bulunduğunu belirten CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 28 Avrupa ülkesi içerisinde ilk 5 içinde olan ülkemizde en zengin 5’lik kesimle en az gelirli 5’lik kesim arasındaki gelir farkın 24 kat olduğunu söyledi.

YASAKLAR ÜLKESİ OLDUK

16 yıl önce Yasakların kalkacağını vaat eden AKP döneminde Türkiye’nin yasaklar ülkesi haline dönüştürüldüğünü belirten Akar, Dünyada 180 ülke arasında basın özgürlüğünde 157.sıra olunduğunu yine Dünyada tutuklu bulunan 326 gazetecinin 70’inin Türkiye de olduğunu söyledi.

Türkiye’nin kavgalardan, çatışmalardan, kutuplaştırmalardan yorulduğunu söyleyen Akar, en büyük vaatlerinin Huzur olduğunun altını çizerek Barışarak, Büyüyerek ve Bölüşerek birlikte bir ülke yaratacaklarını belirterek, 24 Haziranda Başiskeleli vatandaşlardan Millet İttifakına ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye destek istedi.

 

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör: Selin TAŞTEKİN
Etiketler: Akar;, 3, Y, Diye, Gelenleri, 3, B, İle, Göndereceğiz,
Yorumlar
bloklar sağ bitiş -->
Haber Yazılımı