Haber Detayı
06 Temmuz 2019 - Cumartesi 20:12 Bu haber 364 kez okundu
 
Akar; "Kriz Trafik Sigortasını Da Vurdu"
CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar yaşanan ekonomik krizin her sektörünü vurduğunu ülkemizde son 4 yılda trafik sigortası yaptıran araç sayısında büyük düşüşün yaşandığını söyledi.
SİYASET Haberi
Akar;

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar yaşanan ekonomik krizin her sektörünü vurduğunu ülkemizde son 4 yılda trafik sigortası yaptıran araç sayısında büyük düşüşün yaşandığını söyledi.

8 MİLYON ARAÇ TRAFİK SİGORTASIZ DOLAŞIYOR

Ülkemizde 23 Milyon aracın bulunduğunu belirten CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar her yıl trafik sigortası yaptırmayan araç sayısının giderek arttığını ve son olarak bu rakamın 8 Milyon olduğunu söyledi.

Akar, 2015 yılında trafik sigortası yaptırmayan araç sayısının 4 Milyon olduğunu, ancak 2019 yılında sigortasız araç sayısının iki kat artarak 8 milyonu bulduğunu söyledi.

SİGORTASIZ ARAÇLARIN YÜZDE 37’Sİ OTOMOBİLLER

Akar, 8 milyon sigortasız aracın 3 milyonun yani 37’nin, otomobil grubuna ait olduğuna dikkat çekerek 2019 yılının ilk 5 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre otomobil sektöründe satışların yüzde 50’daralmasının bu sektör deki durumun da iç açıcı olmadığını gösterdiğini söyledi.

Yine yedek parça ve araç maliyetlerinin artması ile bu maliyetlerin kasko primlerini yükselttiğini belirten CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 2018 yılında 2 Milyon 583 bin olan kaskolu araç sayısının bu yıl 2 Milyon 422 bine indiğini bir başka değişle 160 Bin araç sahibinin kasko yaptırmaktan vazgeçtiğini söyledi.

Artan sigorta ücretleri kasko bedeli ve benzin fiyatlarının vatandaşa yansımasının garajdan araçları çıkarmamaya dayandığını belirten Akar, köprü ve tünel geçişlerindeki araç sayısının geçen yıla göre yarı yarıya azaldığını 2019 yılının ekonomik bedelinin de çok ağır olacağını söyledi.

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör: Selin TAŞTEKİN
Etiketler: Akar;, "Kriz, Trafik, Sigortasını, Da, Vurdu",
Yorumlar
Haber Yazılımı