Haber Detayı
12 Ekim 2019 - Cumartesi 15:27 Bu haber 1037 kez okundu
 
AKP'li Engin Uçar'dan İzmit Belediyesi'ne Tepki!
Engin Uçar’dan İzmit Belediyesi’ne Tepki “Hafta Sonunu Esnafımıza Zehir Ettiler
SİYASET Haberi
AKP'li Engin Uçar'dan İzmit Belediyesi'ne Tepki!

İzmit Belediyesi’nin yer teminiyle şehir merkezinde kurulan stantlar için bir tepki de İzmit Belediyesi ve KOTO Meclis Üyesi aynı zamanda çarşı esnafı olan Engin Uçar’dan geldi. Yaptığı açıklamasında Uçar” Başkan İzmit esnafının yanında mı? Karşısında mı? diye sordu.

İzmit Belediyesi’nin yer teminiyle Abdurrahman Yüksel Caddesi, Sabri Yalım Parkı yan caddesinde, yöresel yiyeceklerin tanıtımının yapıldığı et ve süt ürünleri başta olmak üzere pek çok ürünün satışı yapılıyor. Stantlara, çevredeki esnaflar tepki gösterdi. Gelen tepkilerin ardından bir açıklama yayınlayan İzmit Belediyesi Pazartesi günü stantların kaldırılacağını söyledi. İzmit Belediyesinin, çeşitli illerden gelen esnaflara yer vererek İzmit esnafını mağdur etmesine, tepkilere rağmen statların pazartesi kaldırılacak olmasına Meclis üyesi Uçar, tepki gösterdi.

ESNAFIMIZA YANLIŞ YAPTILAR

Meclis Üyesi Engin uçar yaptığı açıklamasında; ”Fatma hanımın söylemleriyle, eylemleri birbirini tutmuyor. Önce bizim esnafımız diyerek, İzmit Belediyesi’nin önüne başka illerden gelen satıcılara stat açtırması, birbiriyle bağdaşmıyor. İzmit esnafının yanında mı? Yoksa karşısında mısınız? Esnaf arkadaşlarımızın tepkisine rağmen, stantları hemen kaldırmayarak, hafta sonunu esnafımıza zehir ettiler. Pazartesi’yi beklemeden stantları kaldırmak varken, hafta sonunun iple çeken esnafımıza yanlış yaptılar. Her gün Belediyeye gelirken önünden geçtiği esnafımıza karşı yaptığı bu yanlıştan hemen dönmelidir. Etkinliği biz yapmadık demek, bir bahane değil bu yeri siz verdiniz. Her platformda “Önce bizim esnafımız “ diyen Başkan Hanım, önceliklerini karıştırmış olmalı. Söylemleriyle değil! Esnafımızın gerçekten yanında olduğunu eylemleriyle görmek istiyoruz. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKP'li, Engin, Uçar'dan, İzmit, Belediyesi'ne, Tepki!,
Yorumlar
Haber Yazılımı