Haber Detayı
20 Haziran 2018 - Çarşamba 19:43 Bu haber 3513 kez okundu
 
Aslan;En az 3 VEKİL ÇIKARACAĞIZ
24 Haziran’a çok az bir zaman kala MHP Milletvekili adayı Gürbüz Aslan bazı açıklamalarda bulundu. Aslan açıklamalarında partisinin Kocaeli’nden en az üç milletvekili çıkartacağını söyledi
SİYASET Haberi
Aslan;En az 3 VEKİL ÇIKARACAĞIZ

24 Haziran’a çok az bir zaman kala Milletvekili adayları son kozlarını oynuyor. MHP Milletvekili adayı Gürbüz Aslan seçim haftasında kendi adaylığı ve partisiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Partisinin geçen dönemki çalışmalarından bahseden Aslan, “İl Başkanımızın uygulamaya koyduğu ve MHP’nin başarısının anahtarı olan bir sistem başlatıldı. ESG ve SİM merkezi dediğimiz bir merkez kuruldu. Bu doğrultuda yaklaşık 3 bin 858 sandık görevlisi ile çalışmalara başladık. Sandık görevlilerinin gezmediği dolaşmadığı yer kalmadı. 1 sene önceden biz bu çalışmalara başladık. Tüm mahalleler, STK’lar odalar, Kooperatifler bu doğrultuda ziyaret edildi. Bu seçim gününe geldiğimizde SİM merkezini zaman zaman aradık. Onlarda seçimde ne kadar oy alınacağını bilimsel çalışmalar yaparak önümüze koydu. Bu doğrultuda Kocaeli’nde ki oy oranı yüzde 20’ye yakındır. Bu seçim büyük bir patlama yaparak Cumhur ittifakı ile birlikte yüzde 20 ve üzeri oy almayı bekliyoruz. Bu demektir ki, Kocaeli’nden en az 3 vekil çıkartacağız. MHP ilimizde 7 Haziran’da yüzde 15 civarında, 1 Kasım seçimlerinde de yüzde 11 civarında oy almıştı. Şişirme anketlere inat ilimizde patlama yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli elini taşın altına koydu

Devlet Bahçeli’nin iktidarı hatalardan çekip aldığını belirten Aslan, “ Liderimiz elini yine taşın altına koyarak, özellikle son dönemde artan ekonomik bunalımın, Suriye, Irak, Ege ve Akdeniz’de tırmanan gerilimlerin getirebileceği sıkıntıların çözülmesi için Ayyıldız sistemin bir an önce devreye girmesi için erken seçimi dile getirmiştir” dedi.

“15 Temmuz gecesi ve YeniKapı ruhu ile şuan yaşadığımız birlik ve beraberlik sürecinin oluşmasını lider Devlet Bahçeliye borçluyuz. Ben Mali Müşavirim. Eğer MHP Türkiye’mizin sigortasıysa vatandaşlarımızın da MHP olan sigorta prim borçlarını ödemesinin son günü 24 Haziran’dır” diyen Aslan, “İlk turda adayımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kesinlikle seçilecektir. En yüksek oy ise Kocaeli’nden çıkacaktır. Bunu 24 Haziran günü göreceğiz. Bizim ittifakımız aynı değerler üzerine kurulmuştur. Ak Parti ile MHP’ye baktığınızda farklı görüşlerimiz, belirli konularda farklı düşüncelerimiz olabilir ama temelde vatandaş nezdinde önce millet, önce bayrak, önce inançlarımız diyen iki siyasi harekettir” dedi.

AKP Yalova Milletvekili Adayı Meliha Akyol içinde bazı açıklamalarda bulunan Gürbüz Aslan şu sözleri sarf etti:

“Ayrıca Al bayrağımızın uğruna, ezan sesi uğruna anavatanına göç eden  Balkan Göçmenleri'ni "kendisini ifade edemeyen ezik insanlar" olarak tanımlayan Ak Parti Yalova Milletvekili Adayı Meliha Akyol'u en sert şekilde kınıyorum”

“MHP ile AK Parti’yi düşük gösterip, ikinci turu sağlamaya çalışıyorlar” diyen Aslan, “Lider Devlet Bahçeli Cumhur İttifakı için ortaya bir şablon koydu. Bu da yüzde 50+ 1. MHP ve AK Parti’nin gireceği seçimde alacağı oy sayısı yüzde 50’yi fazlasıyla aşıyor ve MHP Kocaeli’nde şaha kalkacaktır. Kocaeli’nde MHP’ye 1 vekil yetmiyor. Saffet Bey, mecliste bir sürü gruplarda görevli ve yurt dışını ziyaret ediyor. Bu da Kocaeli’ne sık sık gelmesini, engelliyor. Ama bu seçim, Saffet Bey, Kocaeli’nde girilmedik yer ve sıkılmadık el bırakmadı. Halkımızın Saffet beye ve diğer adaylarımıza ve en önemlisi MHP karşı teveccühleri ve ilgisi her gecen gün artırmakta bizlere güç katmak da ve bizleri daha da verimli çalışmamıza motive etmektedir” sözlerini ifade etti.

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör: Selin TAŞTEKİN
Etiketler: Aslan;En, az, 3, VEKİL, ÇIKARACAĞIZ,
Yorumlar
bloklar sağ bitiş -->
Haber Yazılımı