Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 23:26 Bu haber 4147 kez okundu
 
Başkan adayı Şanlı, İlçe yönetime ateş püskürdü; Yapılanlar saygısızlık ve terbiyesizliktir
İYİ Partili Ahmet Yücel Şanlı , 16 Şubat’ta yapılacak olan İlçe Başkanlığı seçimine günler kala birlikte gireceği yönetim kurulu adaylarıyla bir strateji toplantısı düzenledi.
SİYASET Haberi
Başkan adayı Şanlı, İlçe yönetime ateş püskürdü; Yapılanlar saygısızlık ve terbiyesizliktir

İYİ Partili Ahmet Yücel Şanlı , 16 Şubat’ta yapılacak olan İlçe Başkanlığı seçimine günler kala birlikte gireceği yönetim kurulu adaylarıyla bir strateji toplantısı düzenledi. Yarımca Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan Mahmut Usta Pastanesi’nde düzenlenen toplantıya, Ahmet Yücel Şanlı ile birlikte İYİ Parti Körfez İlçe Kurucularından Ömer Toyran, eski Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Minta Aydın,Körfez Belediye Meclis üyesi Enver Okan ile birlikte hareket eden ve yönetim kurulunda yer alacak olan yol arkadaşların katıldı.

Yaptıkları saygızısılıktır, terbiyesizliktir

Toplantı öncesi bir açıklama yapan İYİ Parti Körfez ilçe Başkan adayı Ahmet Yücel Şanlı yaptığı konuşmada , “ Arkadaşlar üzüldüğüm bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Körfez İlçe yönetimimiz sosyal medya üzerinde bir duyuru yayınlamış. O duyuruyu telefonumdan sizlere okuyayım. “ Üyelerimize Duyurulur. İYİ Parti Körfez ilçe Başkanlığı tarafından yemek programı organize edildiği duyumlarına itibar etmemenizi, bahsi geçen yemek organizasyonlarının ilçe başkan adayı7 adayları tarafından düzenlediğini bilmenizi isteriz. “ denilmiş. Kısacası delege ve parti üyelerinin Cuma günü Ülker Gold Düğün Salonunda düzenleyeceğimiz yemek programına katılmaması istenmektedir. Yaptıkları etik değildir. Yapılanlar saygısızlık ve terbiyesizliktir. Sanki ben başka bir siyasi partinin başkan adayıyım. Demokrasiye inanıyorsak herkes eşit şekilde başkan adayı olur ve seçimlerde yarışır. Kim kazanırsa kazansın rakipleri gider tebrik eder. Ama biz bu gibi basit işlerle uğraşmayacağız. Bizim İYİ Parti ilçe teşkilatı olarak nasıl iktidar olabiliriz. Onun hesabını yaparak elimizi taşın altına bırakarak başkan adayı oldum. Asla Koltuk makam peşinde değilim. Türkiye’nin gündemi ortada. Tek adam yönetimi ortada. Her gün şehitlerimiz geliyor, ,işsizlik almış başını gidiyor. Ekonomi zin durumu ortada. Ülkemizin refahı için İYİ Partili olarak çok çalışıp iktidar olmamız lazım. Bizler Türkiye sevdalısı milliyetçi muhafazakar Atatürk ilke ve inkılaplarına inanan bireyleriz.

Üç Hedefim var

Pazar günkü yapılacak seçimlerde seçildiği takdirde çok çalışacağını ifade eden Şanlı, “ Üç hedefim olacak. Birincisi Şeffaf olacağız. İkincisi Yönetimimiz denetlenebilir olacak. Üçüncüsü ise Yönetim olarak ortak karar alacağız. Yönetimimizde bir kişi dahi eksik olsa, o arkadaşımız eksik olduğu için karar almayacağız. Tüm partililerimize eşit olacağız. Demokrasi olacak. Tüm Partililerimizi kucaklayıp birlik beraberlik içinde olacağız ve yarın seçim olacakmış gibi çalışıp iktidar olmak için bütün enerjimizi harcayacağız.

İstifa yok

Pazar günü yapılacak seçimlerde hedeflerinin seçimi kazanmak olduğunu söyleyen Şanlı, “ seçimlerini kaybettikleri halinde partiden istifa etmeyeceğini, yanlışlarını görüp daha iyi bir şekilde çalışmalarına devam edeceğini söyledi.

TOYRAN’DAN TAM DESTEK

İYİ Parti Körfez İlçe Kurucu Başkanı İbrahim Ömer Toyran’da, kendisinin ve arkadaşlarının Ahmet Yücel Şanlı’yı destekleyeceğini belirterek, “İYİ Parti kolay kurulmadı, manevi yönü çok güçlü bir partidir. Hepimizin bu partiyi güçlendirmek ve iktidara gelmesini sağlamak görevimizdir. Antidemokratik yöntemlerle mevcut yönetim kendi lehine çalışmalar yaparken Yücel Şanlı gibi arkadaşlarımız aday olarak cesaret örneği gösterdiler. Delege listeleri seçime bir hafta kala asıldı, adaylar isimler üzerinde nasıl çalışacaklar. Buna rağmen şu ana kadar 3 aday çıktı ve bu demokrasi adına güzel bir hareket. Ben ve benimle olanlar bu seçimde Ahmet Yücel Şanlı’ya destek verilmesini istiyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, adayı, Şanlı,, İlçe, yönetime, ateş, püskürdü;, Yapılanlar, saygısızlık, ve, terbiyesizliktir,
Yorumlar
Haber Yazılımı