Haber Detayı
04 Mayıs 2019 - Cumartesi 22:28 Bu haber 5075 kez okundu
 
CHP’li Pişkin; Öğrencilere Verilen Burslar Ne Zaman Yatırılacak
Körfez Belediye Meclis üyesi CHP'li Yelda Pişkin, Başkan Söğüt'e " 2019 Şubat - Mart - Nisan öğrenci burslarınının neden yatırılmadığını sordu.
SİYASET Haberi
CHP’li Pişkin; Öğrencilere Verilen Burslar Ne Zaman Yatırılacak

Geçtiğimiz Perşembe günü toplanan Körfez Belediye Meclis üyesi CHP’li Meclis üyesi Yelda Pişkin, Körfez Belediye Başkanı  Şener Söğüt’ün cevaplaması istemiyle Soru önergesi verdi. Pişkin; Verdiği önergesinde , “ Körfez Belediyesi’nin Gün Işığı Derneği iş birliği ile , ilçemizde ikamet eden üniversitede eğitimlerini sürdüren öğrencilerimize verilen burslar 2019 Şubat , Mart, Nisan, bursları yatırılmadığı, burs alan öğrencilerin mağdur oldukları görülmüştür. Bu öğrencilerimizin bursları yatırılacakmı? Ayrıca burslar devam edecek mi? Öğrenci aileleri bu konuda cevap bekliyor.

ÇALIŞMALARMIZ SÜRÜYOR

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt verdiği cevapta ; Bir çok belediyelerde ekonomik  kriz var. Belediyemizde de gerçekten ekonomik bir kriz var. Belediye olarak tasarrufa başladık. İlçemizde Sanayi Kuruluşlarla görüşüp destek istiyoruz. Destek aldığımızda burslar devam edeceğiz. Destek bulamazsak ise bir süre aksatabiliriz. Burs vermek için inşallah gereken destekleri bulup öğrencilerimizi mutlu ederiz.” Dedi.

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör:
Etiketler: CHP’li, Pişkin;, Öğrencilere, Verilen, Burslar, Ne, Zaman, Yatırılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı