Haber Detayı
30 Kasım 2019 - Cumartesi 23:14 Bu haber 1871 kez okundu
 
Coşkun; İlimtepe’nin acil ihtiyacı lisedir
Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, İlimtepe Mahallesi’nin liseye acilen ihtiyaç duyduğunu bu ayki basın açıklamasında da daha önceki açıklamalarında da dile getirdiklerini belirterek, “Üniversiteden dahi önemli bir konu olan lisenin bir an önce İlimtepe’de yapılması gerekiyor. Çok geç kalınan ve uygun bina olmasına rağmen bugüne sarkan konu bir an önce çözülmelidir” dedi.
SİYASET Haberi
Coşkun; İlimtepe’nin acil ihtiyacı lisedir

Ömer Faruk Coşkun, İlimtepe’nin her konuşmada geleceğin yerleşim merkezi olarak gösterildiğini ama mevcut nüfusunu bile eğitim koşulları nedeniyle koruyamadığını ifade ederek, “Aileler lise eğitimi nedeniyle mahalleyi terk edip okul olan merkezlere gidiyorlar. Bunu yapmayan ailelerin çocukları zor şartlarda okula gidiyorlar. İlimtepe’den göçü engellemenin tek yolu acilen bu mahalleye lise açılmasından geçiyor. Mevcut olan iş merkezi yıllardır kullanılamadı, şimdi yeni çözümler aranıyor. Hangi çözüm olursa olsun İlimtepe  lisesine kavuşmalıdır” dedi.

Coşkun, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu konuda çalışmalar yaptığının duyulduğunu ve bunun da sevindirici olduğunu sözlerine ekleyerek, “Konunun aciliyeti ve ciddiyeti anlatılarak hızla bina yapımı tamamlanmalı ve lise eğitimi başlamalıdır” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Coşkun;, İlimtepe’nin, acil, ihtiyacı, lisedir,
Yorumlar
Haber Yazılımı