Haber Detayı
06 Ocak 2019 - Pazar 21:55 Bu haber 2643 kez okundu
 
Dağdeviren;CHP çatısı altında ittifaka davet ediyoruz
Yaklaşık 7 gündür oturma eyleminin yapıldığı CHP Körfez İlçe Örgütü'nde Bozkurt Uslu isminin açıklanmasıyla birlikte adeta bayram havası hakim
SİYASET Haberi
Dağdeviren;CHP çatısı altında ittifaka davet ediyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi'nin İYİ Parti ile yaptığı ittifak çerçevesinde Körfez'in İYİ Parti'ye bırakılacağı bilgisine ulaşan CHP Körfez İlçe Örgütü, gençlerle örgüt binasında 7 gündür oturma eylemi yapmışlardı. 'Direne direne kazanacağız' sloganı ile başlatılan oturma eylemi sonunda amacına ulaştı. İYİ Parti ile yapılan ittifak, burada gerçekleştirilemezken CHP kendi adayını açıkladı. CHP Körfez Belediye Başkan adayı olarak Bozkurt Uslu ismi resmen açıklandı. Bu açıklama 7 gündür gece-gündüz oturma eylemi yapan örgüt mensuplarını bir hayli sevindirdi. Örgütte adeta bayram havası hakim olurken partinin her kademesinde bulunanlar; Bozkurt Uslu etrafında bir araya geldiler. Parti binasında ortak bir basın açıklaması yapıldı.

CHP çatısı altında ittifaka davet ediyoruz
Basın açıklamasında konuşan İlçe Başkanı Cavit Dağdeviren, çok mutlu olduklarını dile getirdi. Dağdeviren, ''Biz kesinlikle ittifaka karşı değiliz. Ancak oldu-bitti ittifaklarını da kabul etmemiz mümkün değildir. Biz, şimdi herkesi Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında ittifaka davet ediyoruz.  Biz, umutluyduk. Biz teslim olmadık. Körfez için hayallerimiz vardı; umutlarımız vardı. Şimdi adayımız belli oldu. Eskisinden çok daha büyük bir sorumluluk altına girdik. Hep birlikte, gece-gündüz demeden, var gücümüzle örgütümüzün her kademesinde ki insanla; el ele omuz omuza vererek Körfez Belediyesi'ne CHP'nin bayrağını dikeceğiz" dedi. Körfez Belediye Başkan Adayı Bozkurt Uslu'yu da ilk tebrik eden aday adayı Serap Baykurt oldu. Ardından Uslu tebrikleri kabul ederek kazananın Körfez ve Körfezlilerin olduğunu dile getirdi.

 

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör: Selin TAŞTEKİN
Etiketler: Dağdeviren;CHP, çatısı, altında, ittifaka, davet, ediyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı