Haber Detayı
03 Temmuz 2019 - Çarşamba 22:25 Bu haber 421 kez okundu
 
Elektronik Atık Çöp Değildir
İzmit Belediyesi’nden yapılan çağrıda, vatandaşlardan ev ve işyerlerindeki televizyon, bilgisayar gibi elektronik atıkları çöpe atmamaları istendi.
GÜNDEM Haberi
 Elektronik Atık Çöp Değildir

İzmit Belediyesi’nden yapılan çağrıda, vatandaşlardan ev ve işyerlerindeki  televizyon, bilgisayar gibi elektronik atıkları çöpe atmamaları istendi.

Elektronik atıkların içinde bulunan ağır metaller, gazlar, kimyasalların kontrolsüz şekilde atılması halinde insan ve çevre sağlığı açısından büyük tehlikeler oluşturduğunu söyleyen İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri “  elektronik atık çok tehlikeli bir atıktır. Bilgisayarlar,  televizyonlar, buzdolabı, çamaşır makinası gibi kullanılmış elektronik atıklar, diğer evsel atıklar gibi çöpe atılmamalı. Çöpe atılan atıklardaki ağır metaller toprağın, suyun ve havanın kirlenmesine yol açmaktadır.  İzmit Belediyesi olarak bu tür atıkları toplayan ekiplerimiz var. Ev ve işyerlerinde kullanılmış elektronik ve elektrikli eşyalar bulunanlar 318 00 77 numaralı telefonu arayarak bunları aldırabilirler. Kentimizde haftada ortalama 1000 kilogram elektronik atık toplanmaktadır” dediler.

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör: Selin TAŞTEKİN
Etiketler: , Elektronik, Atık, Çöp, Değildir,
Yorumlar
Haber Yazılımı