Haber Detayı
27 Eylül 2018 - Perşembe 23:00 Bu haber 10057 kez okundu
 
Fevzi Canbaz'a suç duyurusu ve protesto
Körfez Belediye Meclis Üyesi Fevzi Canbaz'ın peygambere hakaret ettiği iddia edilen paylaşımın ardından Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri üyeleri yarın 14.00’te adliye önünde toplanarak önce Fevzi Canbaz’ı protesto edecekler.
GÜNDEM Haberi
Fevzi Canbaz'a suç duyurusu ve protesto

İddiaya göre, Körfez Belediye Meclis Üyesi Fevzi Canbaz geçen günlerde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Biz pilavı eliyle yiyen, deve sidiği içen, kadın aşağılayan Arap’ın ümmeti değiliz. Biz binlerce yıllık tarihi olan, 16 devlet kurmuş, kadına Khatun (kraliçe) diyen Göktürklerin torunuyuz. Biz, Kemalistiz. Biz, Cumhuriyetçiyiz. Biz, Türküz" yazdı. Yazının ardından çok sayıda sosyal medya kullanıcısı Fevzi Canbaz’a peygambere hakaret ettiği iddiasıyla tepki gösterdi.

YARIN PROTESTO EDİLECEK

Fevzi Canbaz gelen tepkilerin ardından paylaştığı gönderiyi silerek yerine, "Ben yüce dinime ve peygamberime bağlı, saygılı, imanlı, inançlı biriyim. Yüce Allah’ın kulu, Peygamberimizin ümmetiyim, bu böyle biline. Başka birinin paylaşımını dikkat etmeden sayfamda paylaştım. Fakat paylaşımım farkı anlaşıldı kamuoyundan tepki aldım, bizim efendimize ve imanımıza olan bağlılığımız tamdır. Kamuoyundan ve milletimizden özür diliyorum" yazdı. Fevzi Canbaz’ın peygambere hakaret ettiği iddia edilen paylaşımın ardından Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri üyeleri yarın 14.00’te adliye önünde toplanarak önce Fevzi Canbaz’ı protesto edecekler. Grup, daha sonra ise savcılığa giderek suç duyurusunda bulunacaklar.

 
Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör: Selin TAŞTEKİN
Etiketler: Fevzi, Canbaz'a, suç, duyurusu, ve, protesto,
Yorumlar
Haber Yazılımı