Haber Detayı
14 Eylül 2019 - Cumartesi 18:13 Bu haber 1444 kez okundu
 
Hamile kadın fenalaşınca halk otobüsü ile acile götürüldü
Derince İlçesi’nde bindiği halk otobüsünde fenalaşan hamile kadın, halk otobüsü sürücüsü tarafından otobüsle hastaneye götürüldü.
YAŞAM Haberi
Hamile kadın fenalaşınca halk otobüsü ile acile götürüldü

10 Eylül 2019 günü Yenikent- Umuttepe hattında çalışan Osman Sönmez’in kullandığı 41 J 0377plakalı halk otobüsüne Yenikent’de binen ve araç kısa bir süre ilerledikten sonra fenalaşan hamile kadın bir anda yere yığıldı. Araçta bulunan yolcuların da yardımı ile araç sürücüsü Osman Sönmez hemen aracı durdurup yolcular ile yerde yatan kadına müdahalede bulundu. Araçtaki yolculara bayılan hamile kadını koltuğa yan yatırmalarını isteyen sönmez daha sonra aracın 4’lülerini yakarak hattan çıktı ve direksiyonu Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Acil servisine kırdı. Acil servise ulaşınca araçtan inen ve sağlık görevlilerini çağıran şoför, araca gelen sağlık görevlilerinin kendine gelmeye başlayan kadını araçtan indirip acil servisine götürmelerine yardım ettikten sonra, aracına dönerek yolculara da yardımlarından dolayı teşekkür etti. İsmi alınamayan genç hamile kadının tansiyon ve şeker düşmesi nedeniyle bayıldığı ve önemli bir sağlık sorununun olmadığı bilgisine ulaşıldı. Yaklaşık 30 yıldır yolcu taşımacılığı yapan evli ve 4 çocuk babası olan Osman Sönmez, “Aldığımız ilk yardım eğitimleri sayesinde müdahalede bulunuyoruz. Durumun aciliyetine göre de ambulans çağırıyoruz. Ancak kadın hamile olunca zaman kaybetmek istemedim” dedi.

Yaklaşık 30 yıldır yolcu taşımacılığı yapan evli ve 4 çocuk babası olan Osman Sönmez, “Aldığımız ilk yardım eğitimleri sayesinde müdahalede bulunuyoruz. Durumun aciliyetine göre de ambulans çağırıyoruz. Ancak kadın hamile olunca zaman kaybetmek istemedim” dedi.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hamile, kadın, fenalaşınca, halk, otobüsü, ile, acile, götürüldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı