Haber Detayı
08 Mayıs 2019 - Çarşamba 19:11 Bu haber 818 kez okundu
 
“Hereke Kalesi’ni ‘yaşayan müzeye’ dönüştüreceğiz”
Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Hereke Kalesi’nde devam eden restorasyon çalışmalarını inceledi. Söğüt, 640’lı yıllarda yapılan kalede adeta tarihi bir yolculuk ortamı oluşturacaklarını belirtti
Körfez Belediyesi Haberi
“Hereke Kalesi’ni ‘yaşayan müzeye’ dönüştüreceğiz”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Doğu Roma İmparatorluğu döneminde 640 yılında yapıldığı sanılan ve restorasyon çalışmaları ile tekrar restore edilerek turizme kazandırılan Hereke Kalesi’nde incelemelerde bulundu. 3. Etap çalışmalarında da sona gelindiği Hereke Kalesi’nde Başkan Yardımcısı Faruk Denli ile birlikte incelemelerde bulunan Söğüt, çalışmaları yürüten ekipten gelinen nokta ve eksiklikler hakkında bilgi aldı.

BİN 400 YILLIK TARİH

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, yapılan sunum sonrasında incelemelerde bulundu. “Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde de bahsedilen bin 400 yıllık kaleyi tekrar gün yüzüne çıkarıyor olmak gerçekten bölgemiz için, ilimiz için önemli” diyen Başkan Söğüt, “Sadece dış görünüş olarak değil, ziyaret edenlerin tarihsel bir yolculuğa çıkacağı adeta bir "yaşayan müze" ortamı oluşturacağız” dedi.

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör: Selin TAŞTEKİN
Etiketler: “Hereke, Kalesi’ni, ‘yaşayan, müzeye’, dönüştüreceğiz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı