Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 20:08 Bu haber 2040 kez okundu
 
Hürriyet'in afişi indirildi!
CHP İzmit Belediye Başkan adayı ve Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in Adalet Köprünün hemen yanındaki baro binasına asılan afişi indirildi. İndirilen afiş yerine Türk bayrağı asılacak ve buradaki dev Hürriyet afişi başka bir bölgeye asılacak.
SİYASET Haberi
Hürriyet'in afişi indirildi!

CHP İzmit Belediye Başkan adayı ve Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in Adalet Köprünün hemen yanındaki baro binasına asılan afişi, AKP tarafından birkaç gün önce şikayet edilmişti. Yüksek Seçim Kuruluna şikayetin ardından kararı beklemeye geçen CHP’ lilere bugün kötü haber geldi. Yüksek Seçim Kurulunu bugün CHP İzmit İlçe örgütüne gönderdiği yazıyla afişin indirilmesini istedi.

YERİNE TÜRK BAYRAĞI ASILACAK

Kararın bugün yeniden tebliğ edilmesinin ardından tartışmalı afişin indirilmesi için vinç makineleri ve tedbir amaçlı çok sayıda çevik kuvvet ekibi gönderildi. İzmit Belediyesi'nin hizmet araçlarının da söküm işlerine destek verdiği görülürken Hürriyet'in afişi tamamen indirildi. Hürriyet'in afişi partililer tarafından indirildi. Afişin kaldırılması üzerine olay yerine İYİ Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar geldi.Kaldırılan afişin yerine Türk bayrağı asılacak.

 

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör: Selin TAŞTEKİN
Etiketler: Hürriyet'in, afişi, indirildi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı