Haber Detayı
04 Eylül 2019 - Çarşamba 19:11 Bu haber 1252 kez okundu
 
Hürriyet: Sivas Kongresi Cumhuriyetimizin Mihenk Taşıdır
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Sivas Kongresi’nin 100. Yılı sebebiyle bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
Hürriyet:  Sivas Kongresi Cumhuriyetimizin Mihenk Taşıdır

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Sivas Kongresi’nin 100. Yılı sebebiyle bir mesaj yayınladı. Sivas Kongresi’nin Cumhuriyetimizin mihenk taşı olduğunu belirten Başkan Hürriyet “Sivas Kongresi, aziz milletimizin tek yürek ve tek vücut hâlinde geleceğimize sahip çıkarak bağımsızlık mücadelesi kararının alınmasında, Anadolu'da farklı birçok millî unsurun ortak bir ideal etrafında birleşmesine vesile olan en önemli tarihî dönemeçtir.

Vatanın bölünmez bütünlüğünün benimsenerek manda ve himayenin kabul edilmediğinin, büyük bir azim ve kararlılıkla tüm dünyaya ilan edildiği olaydır. Cumhuriyetimizin mihenk taşıdır.

Sivas Kongresi'nde hâkim olan millî birlik ve beraberlik ruhu; günümüzde de devletimize, milletimize, bayrağımıza ve vatanımıza yönelen tehditler karşısında en büyük gücümüzdür.

Bu duygu ve düşüncelerle, Sivas Kongresi'nin 100. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kongre Delegeleri olmak üzere, tüm kahramanlarımızı ve şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hürriyet:, , Sivas, Kongresi, Cumhuriyetimizin, Mihenk, Taşıdır, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı