Haber Detayı
08 Mayıs 2020 - Cuma 23:19 Bu haber 4543 kez okundu
 
iftarizmitbel.com’a gir ihtiyaç sahiplerini sevindir
İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Ramazan ayında kentte hiçbir sofranın aşsız kalmaması için online iftar bağışı yapılabilen İftarizmitbel.com adlı internet sitesini hayata geçirdiklerini duyurdu
YAŞAM Haberi
iftarizmitbel.com’a gir ihtiyaç sahiplerini sevindir

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Ramazan ayında kentte hiçbir sofranın aşsız kalmaması için online iftar bağışı yapılabilen İftarizmitbel.com adlı internet sitesini hayata geçirdiklerini duyurdu
 
İzmit Belediyesi pandemi günlerine denk gelen Ramazan ayında ihtiyaç sahipleri ile yardımseverleri buluşturmak üzere anlamlı bir projeye imza attı. İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen İftarizmitbel.com adlı internet sitesi üzerinden artık vatandaşlar ihtiyaç sahipleri için iftar yemeği bağışında bulunabiliyor. İftarizmitbel.com sitesi üzerinden ilk iftar bağışında bulunan isim İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet oldu.
 
DAYANIŞMAYI GÜÇLENDİRİYORUZ
Başkan Hürriyet, site üzerinden yaptığı bağışla İzmitlilere hem sürecin nasıl işlediğini anlattı hem de “Haydi İzmit, sizde ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürün” sözleriyle bağış çağrısında bulundu. Başkan Hürriyet, “Ülkemiz ve tüm dünya koronavirüs ile mücadele sebebiyle zor günlerden geçiyor. Bu zor günlerde elimizden geldiği kadar biz de İzmit Belediyesi olarak dayanışmayı güçlendirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.
 
DAYANIŞMA İLE SOFRALAR BEREKETLENSİN
Belediye olarak bu süreçte hayata geçirdikleri birçok proje olduğunu hatırlatan Başkan Hürriyet, “Şu anda mübarek Ramazan ayının içerisindeyiz. Vatandaşımızın sofralarının bereketlenmesini istiyoruz. Vatandaşımız yatağa aç girmesin istiyoruz. ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ mantığıyla hareket etmeye çalışıyoruz. Bu vesile ile Ramazan ayında özellikle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sofralarına sıcak yemek götürme projemize başladık” duyurusunda bulundu. 
 
HİÇBİR EV EKMEKSİZ, AŞSIZ KALMASIN
Bu süreçte İzmit’in dayanışmaya daha fazla ihtiyacı olduğunu belirten Başkan Hürriyet, “Bu sebeple bizde Ankara’da olduğu gibi internet üzerinden online şekilde vatandaşlarımız birbirlerine iftar desteği verebilsin istedik. Bu amaçla iftarizmitbel.com adlı internet adresini hayata geçirdik. Bugün ilk çalışmasını gerçekleştiriyoruz. İyi günde kötü günde birbirimize destek olalım ve İzmit’te hiçbir evin sofrası ekmeksiz, susuz aşsız kalmasın istiyoruz” dedi.
 
İFTARİZMİTBEL.COM ÜZERİNDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞIN
İsteyenlerin iftarizmitbel.com internet sitesi üzerinden bu zor süreçte kent dayanışmasına destek verebileceklerini söyleyen Başkan Hürriyet, “Vatandaşlarımız mali güçlerine göre istedikleri kadar iftar satın alarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına sağlayabilir. iftarizmitbel.com internet sitesini vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Bu vesile ile dayanışmamızı da güçlendirmiş olacağız.  Yeter ki dayanışmayı elden bırakmayalım. Yeter ki birbirimize daha fazla kol kanat gerelim” diye konuştu.
Kaynak: Editör:
Etiketler: iftarizmitbel.com’a, gir, ihtiyaç, sahiplerini, sevindir,
Yorumlar
Haber Yazılımı