Haber Detayı
01 Ekim 2019 - Salı 00:55 Bu haber 3007 kez okundu
 
İlk tepki Van Çaldıran derneği’nden
Körfez Kent Konseyi tüm eleştiriler ve tepkilere rağmen belediye destekli listeyle hazırlandı ve yapılan kongreyle de yönetim belirlendi. İlçede ki 2 büyük oda başkanının, STK’ların çoğunun olmadığı liste kabul edildi ve ilk yönetim toplantısı yapıldı.
GÜNDEM Haberi
İlk tepki Van Çaldıran derneği’nden

Bu güne kadar pek önem verilmeyen ve ilk kez belediye dışından birisinin başkanlığında yönetim oluşacağının söylenmesiyle ilgi odağı olan seçim sonrasında tepkiler de gelmeye başladı.

Bunlardan ilki Kocaeli Van Çaldınan ve Çevre Köyleri Derneği Başkanı Metin Anik’ten geldi. Metin Anik açıklamasında, kent konseyinin genel kuruluna kendilerinin davet edilmemesine tepki gösterdi. Körfez'de önemli bir nüfusa sahip olduklarını belirten Metin Anik, 'Bu kent konseyine bizlerde davet edilmeliydik. Bizde Körfez'e katkı sağlamak istiyoruz. Ancak bize haber vermediler. Körfez'in en önemli sivil toplum örgütü olan derneğimizi çağırmamalarına üzüldük. Körfez'e katma değer sağlamak için can atıyoruz lakin; biz bu programa davet edilmiyoruz. Üzüldük. Körfez'e katkı sağlayan çok önemli iş adamlarımız; yöneticilerimiz,  daire müdürlerimiz, muhtarlarımız var. Bizi davet etmemekle bunlar yok sayılmıştır. Umarım aynı hata bundan sonra tekrar edilmemiş olur. Yeni seçilen başkan ve yöneticilerine de şimdiden başarılar diliyorum"dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İlk, tepki, Van, Çaldıran, derneği’nden,
Yorumlar
Haber Yazılımı