Haber Detayı
02 Ekim 2019 - Çarşamba 01:02 Bu haber 1027 kez okundu
 
İzmit Saat Kulesi Kırmızıya Büründü
Dünya Kalp Günü dolayısıyla şehrin tarihi sembollerinden biri olan Saat Kulesi kırmızı ışıklarla büründü.
YAŞAM Haberi
İzmit Saat Kulesi Kırmızıya Büründü

Dünya Kalp Günü dolayısıyla şehrin tarihi sembollerinden biri olan Saat Kulesi kırmızı ışıklarla büründü.Gerçekleştirdiği birbirinden farklı etkinlik ve uygulamalarla farkındalık yaratan İzmit Belediyesi,  Dünya Kalp Günü sebebiyle Saat Kulesini kırmızı ışıklarla donattı. 

Dünyada ve ülkemizde yaşamı tehdit eden sağlık sorunları arasında ilk sırada yer alan Kalp ve Damar Hastalıklarına dikkat çekmek ve toplumsal farkındalığı sağlamak amacıyla kutlanan Dünya Kalp Günü İzmit’te de unutulmadı. İzmit Belediyesi tarafından farkındalık yaratmak amacıyla İzmit’in tarihi sembollerinden Saat Kulesi ışıklarla kırmızıyla donatıldı.

SAĞLIKLI YAŞAMI ÖNEMSİYORUZ

Vatandaşlar tarafından da büyük ilgi gören bu uygulama konusunda konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Sağlıklı yaşamı önemsiyoruz. Bu kapsamda sağlık bireylerin yetişmesi adına çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Dünya Kalp Günü dolayısıyla İzmit Belediyesi olarak farkındalık yaratmak adına tarihi sembollerimizden biri olan İzmit Saat Kulesi’ni ışıklarla kırmızı renkle donattık” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmit, Saat, Kulesi, Kırmızıya, Büründü ,
Yorumlar
Haber Yazılımı