Haber Detayı
20 Ağustos 2019 - Salı 13:10 Bu haber 1887 kez okundu
 
İzmit’te Fırınlara Sıkı Denetim
İzmit Belediyesi, halk sağlığını ve vatandaşın hakkını korumak için denetimlerini büyük titizlikle sürdürüyor.
SAĞLIK Haberi
İzmit’te Fırınlara Sıkı Denetim

İzmit Belediyesi, halk sağlığını ve vatandaşın hakkını korumak için denetimlerini büyük titizlikle sürdürüyor.  Denetimlerin aralıksız süründürüldüğünü belirten belediye yetkilileri  “her zaman önceliğimiz halkımızın sağlığının ve haklarının korunmasıdır” dedi.

Belediyenin Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü yetkilileri tarafından İzmit’te bulunan ekmek fırınlarını denetlendi. Denetimlerde hijyen kuralları, ekmek gramajları, fiyat tarifesi, genel temizlik ve benzeri hususlar kontrol edilirken fırınların genel durumunda herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı.

BAŞKAN HÜRRİYET ÇOK HASSAS

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in hijyen, temizlik ve ekmek gramajları konusunda oldukça hassas olduğunu ifade eden belediye yetkilileri, “Denetimlerimiz kentin dört bir yanında 24 saat boyunca devam edecektir. Yapılan denetimlerde esnaflara ekmek satarken eldiven giymelerini, ekmeklerini kapalı dolaplarda bulundurmalarını ve hijyene büyük önem vermelerini hatırlatıyoruz” ifadelerinde bulundu.

DENETİMLER DEVAM EDECEK

Denetimlerde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmamasının kendilerini mutlu ettiğini belirten belediye yetkilileri, “İzmitli esnafların duyarlılığı bizleri memnun etmektedir. Vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde ekmek ve ekmek ürünleri tüketmesini sağlamak için denetimlere devam edilecektir” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmit’te, Fırınlara, Sıkı, Denetim,
Yorumlar
Haber Yazılımı