Haber Detayı
29 Eylül 2019 - Pazar 00:19 Bu haber 1104 kez okundu
 
İzmit Zabıtası En Düzenli, En Huzurlu Pazarlar İçin Denetimlerini Sürdürüyor
İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazarcı esnafıyla vatandaşları en düzenli, en huzurlu ortamlarda buluşturmak için denetimlerini sürdürüyor.
GÜNDEM Haberi
İzmit Zabıtası En Düzenli, En Huzurlu Pazarlar İçin Denetimlerini Sürdürüyor

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri,  pazarcı esnafıyla vatandaşları en düzenli, en huzurlu ortamlarda buluşturmak için denetimlerini sürdürüyor.

Kapalı ve semt pazarlarında fiyat etiketi konusunda kontroller gerçekleştiren ekipler, dağınıklığı önlemek ve vatandaşların pazarda rahat hareket edebilmesi için de çizgi ihlali yapan esnafları uyarıyor. Yetkililer, pazar esnafı ile İzmit halkını en iyi pazar ortamında buluşturmak, vatandaşların maddi açıdan zarara uğramamaları ve pazar düzenini sağlamak için gerçekleştirilen denetimlerin titizlikle devam edeceğini söylediler.

SEYYARA GEÇİT YOK

Kapalı ve semt pazarlarında sıkı denetimler gerçekleştiren zabıta ekipleri; pazarların etrafındaki seyyar satıcılara da geçit vermiyor. Kayıt dışı hiçbir olumsuzluğa geçit verilmediğinin altını çizen yetkililer “Kayıt dışı, seyyar olarak satış yapan şahıslar, vergisini ödeyen pazar esnafımızı olumsuz yönde etkilemektedir.

55 KİŞİ İLE İLGİLİ İŞLEM YAPILDI

Esnafımız ile haksız rekabete girip, seyyar olarak satış yapan şahıslarla ilgili çalışmalarımızı aynı titizlikle sürdüreceğiz.” dedi. Ayrıca; Doğukışla Kapalı Pazarı etrafında gerçekleştirilen denetimlerde seyyar satıcılık yaptığı tespit edilen 55 kişi ile ilgili işlem yapıldığına işaret edildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmit, Zabıtası, En, Düzenli,, En, Huzurlu, Pazarlar, İçin, Denetimlerini, Sürdürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı