Haber Detayı
26 Haziran 2019 - Çarşamba 12:20 Bu haber 1085 kez okundu
 
Kadınlara Aşçı Çıraklığı Eğitimi Veriliyor
Şiddetle Yok Etme Sevgiyle Var Et” Projesi kapsamında denetimli serbestlikten yararlanan kadınlara aşçı çıraklığı eğitim veriliyor.
YAŞAM Haberi
Kadınlara Aşçı Çıraklığı Eğitimi Veriliyor

Şiddetle Yok Etme Sevgiyle Var Et” Projesi kapsamında denetimli serbestlikten yararlanan kadınlara aşçı çıraklığı eğitim veriliyor.

Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’ndeki uygulama mutfağında verilen aşçı çıraklığı eğitimine denetim serbestliğindeki kadınların da aralarında bulunduğu 12 kişilik karma bir grup katılıyor. İŞKUR ve Halk Eğitim Müdürlüğü yetkililerince verilen eğitim  Ağustos ayına kadar devam edecek.  İzmit Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İŞKUR, Kocaeli Üniversitesi, KADEM, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün de ortak olduğu proje kapsamında başlatılan eğitim ile hüküm giymiş kadınların ceza sonrası sosyal hayata katılımları ve eşit bireyler olarak hayatlarına devam etmeleri amaçlanıyor.

3 AŞAMALI

İzmit Belediyesi Yetkilileri, herhangi bir sebeple hapis cezası alan kişilerin bu süre sonunda günlük yaşama döndüklerinde iş bulmakta zorlandıklarını belirterek “şiddetle yok etme, sevgiyle var et” projesi üç başlıkta ilerleyecek. Birinci başlıkta mahkumlara yönelik, kadına yönelik şiddetle mücadele ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularında eğitimler verildi. İkinci başlıkta denetimli serbestlikten yararlanan kadınlardan oluşan grup bir tiyatro oyunu sergilemek için hazırlık yaptı. Üçüncü olarak da proje kapsamında kadınlara istihdam garantili mesleki eğitimler verilmektedir” dediler.

 

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör:
Etiketler: Kadınlara, Aşçı, Çıraklığı, Eğitimi, Veriliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı