Haber Detayı
23 Mart 2019 - Cumartesi 20:34 Bu haber 5016 kez okundu
 
Karamollaoğlu: Kocaeli'deki manzara Türkiye'yi işaret ediyor
Saadet Partisi’nin dün İzmit’te gerçekleşen büyük mitingine katılan genel başkan Temel Karamollaoğlu, “15 Temmuz hadisesinin sebebi ‘Artık hasret bitsin’ diyenlerdir. Ülkede adalet rafa kalktı, 31 Mart’ta bu iktidara artık sarı kart gösterin” diye konuştu.
SİYASET Haberi
Karamollaoğlu: Kocaeli'deki manzara Türkiye'yi işaret ediyor

Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı’nın ardından miting için meydan bu kez seçime tek başına giren Saadet Partisi’ndeydi (SP). SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’un katılımı ile gerçekleşen büyük miting, dün İzmit Milli İdare Meydanı’nda düzenlendi. Genel başkan Karamollaoğlu, mitingde yaptığı konuşmada Kocaelililere seslenerek yerel seçimlerde Büyükşehir ve ilçelerdeki belediye başkan adayları için destek istedi.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Vatandaşlar saatler öncesinden miting alanına akın etmeye başladı. Alanın giriş ve çıkışlarında yoğun güvenlik önlemleri alındı. Yaklaşık bin polisin hazır bulunduğu alanın girişinde oluşturulan arama noktalarında vatandaşlar didik didik arandı. Vatandaşların yanındaki kalem, çakmak, bozuk paralar toplandı. Polisler, alana girecek olan vatandaşları tek tek arayarak içeriye aldı.

ATATÜRK’ÜN AFİŞİ ASILMADI

Yoğun katılımın olduğu miting alanında Türk bayrağı, Necmettin Erbakan, Temel Karamollaoğlu ve Saadet Partisi’nin logosunun yer aldığı dev pankartlar asıldı. Mustafa Kemal Atatürk’ün afişinin asılmaması ise dikkat çekti. Alanın girişlerinde vatandaşlara çok sayıda su ve Saadet Partisi’nin bayrakları dağıtıldı.

BAŞKAN ADAYLARI SELAMLADI

Mitinge katılanlar arasında, SP Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu, SP İl Başkanı Nurettin Çelik, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Milletvekili Haydar Akar, Saadet Partisi ilçe başkanları, belediye başkan adayları, parti yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı. Mitingin ev sahibi olarak konuşan il başkanı Nurettin Çelik ise Kocaelilileri selamlayarak, şöyle konuştu:

KATILANLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Kocaeli olarak biz Türkiye’nin bütün renklerini yansıtacak adaylarla karşınızdayız. Herkesi kucaklayan kadrolarımızla seçimlere hazırız. Bütün ilçelerde seçime tek başına girecek kuvvette olan Saadet Partisi olarak bu alanı hınca hınç dolduran herkese teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

“SAVAŞA DEĞİL SEÇİME GİDİYORUZ”

Nurettin Çelik’in ardından konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise seçimlerin 31 Mart’ta genel değil, yerel seçim yapılacağını hatırlattı. “Biz bir seçime gidiyoruz, savaş gitmiyoruz” diyen Karamollaoğlu, “Bu ülkeyi seven ve çaba gösteren herkes için sadece bir seçim yapılacağının iyi bilinmesi icap ediyor. Maalesef bugün seçime giderken adil bir ortam bulunmuyor” dedi.

“SARI KART GÖSTERİN!”

İktidarın tüm medyayı tekeline aldığını dile getiren Karamollaoğlu, “Neyin yayınlanıp neyin yayınlanmayacağına kendileri karar veriyor. Özellikle TRT, devletin televizyonu bizim reklamlarımızı size ulaştırmıyor. Emin olun Türkiye’de son 70 yıldır böyle bir seçim hiç yaşanmadı. Sayın Tayyip Erdoğan bugünkü icraatları ile geçmişteki söylemleri arasında fark var. Adalet istiyorlardı o dönem. Şimdi adaleti mumla arasak bulmak zor. Adalet olmadan huzur olmaz, devlet olmaz, barış olmaz, bir ülke kalkınamaz. Bu seçimler iktidara ayağını denk al deme şansıdır. İktidara sarı kart göstereceksiniz” diye konuştu.

“KOCAELİ’DEKİ MANZARA BAŞKA YERLERİ GÖSTERİYOR”

Konuşmasında alanda toplanan kalabalıktan da övgü dolu sözlerle söz eden genel başkan Temel Karamollaoğlu, şöyle devam etti: “Kocaeli’de şu manzarayı ortaya koymanız başka yerlerde de benzeri olduğunun işaretidir. Artık bir madde metal yorgunluğuna uğramışsa eski haline dönmez. İnsanlar da öyledir. Bu arkadaşlarımız yoruldu, ülkeyi kalkındıramıyor. Bundan dolayı bir değişikliğe ihtiyaç var. En azından ilk kademede mahalle seçimlerde.”

“YOLSUZLUKLAR VAR!”

Ülke genelindeki belediyelerde yolsuzluk olduğunu vurgulayan Karamollaoğlu, “Belediyelerde yolsuzluk almış başını gidiyor. Düzeltmek için çaba yok. Bizi en çok üzen de bu. Bugün memleketimizde adalet gerçekten rafa kalktı. Sayın Erdoğan, 15 Temmuz hadisesine senin yanlış tavırların sebep oldu, önce bunu kabul edin. Hiçbir itiraza kulak kabartmadın. ‘Bu hasret bitsin’ diyen sendin. 15 Temmuz’da bunu kendinize mal edip başka hiç kimse yokmuş gibi davranamazsınız” diyerek eleştirilerde bulundu.

“KORKU İMPARATORLUĞU VAR”

Türkiye’de artık insanların özgür olmadığını da dile getiren Karamollaoğlu, “Ülke olarak tam anlamı ile bir korku imparatorluğunun içine düştük. Herkes söyleyeceğim söz, takınacağım tavır bana ve yakınlarıma zarar verir mi endişesi içerisinde. Buna bir son verme zamanı geldi. Biz bu seçimlerde tavrımızı sandıklarda koyacağız. Referandumda, başkanlık seçiminde bu ülke güllük gülistanlık olacak dediniz, neden yapamadınız? Bana ağzının payını ver diyorlar. Ben onların seviyesine nasıl ineyim?” diye konuştu.

“CEPSİZ CEKETLE YOLA ÇIKTIK”

Saadet Partisi’nin cepsiz ceket tavrı hakkında da konuşan Karamollaoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Biz bu yola neden cepsiz ceketle çıktık? Biz belediyelere geldiğimizde ne yer ne de yediririz demek için giydik. Belediye başkanlarımızın kendi ilçelerinde ümit ediyoruz sevilen insanlar olacaktır. Güveniyoruz onlara, sizler de desteğinizle güveninizi gösterin.” 

 

mask

mask

mask

mask

mask

mask

mask

mask

mask

mask

mask

mask

mask

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör: Selin TAŞTEKİN
Etiketler: Karamollaoğlu:, Kocaeli'deki, manzara, Türkiye'yi, işaret, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı