Haber Detayı
12 Ekim 2018 - Cuma 12:59 Bu haber 4975 kez okundu
 
Karaosmanoğlu köşkünden çıkıp halka karışsın
Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısını terk eden CHP’li meclis üyelerinden Engin Taşdemir, “Bizim sesimizi kısmak Karaosmaoğlu’nun haddi değildir. Karaosmanoğlu, Yuvacık’taki köşkünden çıkarak halkın arasına girsin” dedi.
SİYASET Haberi
Karaosmanoğlu köşkünden çıkıp halka karışsın

Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısını terk eden CHP’li meclis üyelerinden Engin Taşdemir, “Bizim sesimizi kısmak Karaosmaoğlu’nun haddi değildir. Karaosmanoğlu, Yuvacık’taki köşkünden çıkarak halkın arasına girsin” dedi.

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı meclisinde CHP grubunun meclise sunduğu 5 soru önergesinin oy çokluğu ile yazılı cevaplanmasına karar verilmesinin ardından CHP grubu ile Karaosmanoğlu arasında tartışma çıkmış ve tartışma sonrasında CHP grubu, meclisi terk etmişti. Geçtiğimiz gün yaşanan olay ile ilgili CHP’li meclis üyeleri il binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. CHP’nin sunduğu soru önergelerinin arasında Dilovası Kömürcüler OSB, Halkekmek, Yeni otobüs hattı, Büyükşehir’e ait icralık arazi ve okullardaki sorunları yer alıyordu.

HANİ BELEDİYECİLİK ŞEFFAFTI?

Açıklamaya CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, il yöneticileri ve partililer katıldı. Açıklamada konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Şeffaf belediyeciliğe aykırı davranılmıştır. Yaklaşan yerel seçimler siyaseti ısıttı. Hani belediyecilik şeffaftı, halka açıktı? Verdiğimiz önergeleri okutmaktan bile korkar, çekinir hale geldiler. Arkadaşlarımız dün mecliste protesto ettiler. Kocaeli’ye duyrmamız gereken ama duyuramadığımız önergeleri sizlere aktaracağız” dedi.

HALKIN BİLGİ ALMASINDAN KORKMUŞTUR

Karaosmanoğlu, dün yapılan mecliste görevini kötüye kullanmıştır diyen Taşdemir, “Karaosmanoğlu kural tanımamazlık yaparak soru önergelerimizin okunmasını engellemiştir. Meclise sunduğumuz önergelerin yasal olarak her halükarda okunması gerekir. Sayın Karaosmanoğlu, sırf işine gelmiyor diye soru önergelerini okutmamıştır. Karaosmanoğlu, bu konular ile vakit harcayamayız dedi. Niçin bu önergelerin okunmasından korkmuştur? Halkın bilgi almasına neden engel olmuştur?” diye konuştu.

KARAOSMANOĞLU’NU TAKMIYORLAR MI?

AKP’li meclis üyeleri meclise gelmiyorlar bile diyen Taşdemir, “Meclis üyeleri ya Karaosmanoğlu’ndan sıkılıyorlar ya da Karaosmanoğlu’nu takmıyorlar. Verdiğimiz önergelerde Halkekmek Fabrikaları’nın kurulmasını önerdik. Halka ucuz ekmek verilmesini istememiz suç mudur? Son günlerde Dilovası’nda Kömürcüler OSB’de halkımız kömür tozu yutuyor. Halkın kanser olmasını engellemek için çalışmalar yapılmasını istemek suç mudur? Okulların demir kapıları düşmesi sonucu hayatını laybeden çocuklarımız oluyor. Okulların durumunu konuşmak suç mudur?” dedi.

ÖNERGELERİMİZİ OKUTMADILAR

Taşdemir, “İzmit Körfez Mahallesi’nde gayrimenkuller satışa çıkmıştır. Halka ait belediyelerin icra ile satılmasını bizler soramayacak mıyız? Gölcük, Değirmendere, Karamürsel’den Osmangazi Köprüsü kullanılarak belediye otobüsü koyulmasını istedik. Dün bu ulaşım konusunda hangi aşamadayız diye soracaktık ama önergelerimizi okutmadılar” ifadelerini kullandı.

CUMHURİYET SAVCILARINI GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ

Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyoruz diyen Taşdemir, “Bizler CHP olarak 2014 seçimlerinde alınmış olan oyları temsil ediyoruz. Biz Kocaeli’de kimsesizlerin, garibanların, kanser olan vatandaşların, mağdur olan AKP’lilerin sesiyiz. Bizim sesimizi kısmak Karaosmaoğlu’nun haddi değildir. Seçim zamanı kent ile ilgili olumsuz konuları dile getiremiyoruz. Karaosmanoğlu Yuvacık’taki köşkünden çıkarak halkın arasına girsin” açıklamalarında bulundu.

 

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör: Selin TAŞTEKİN
Etiketler: Karaosmanoğlu, köşkünden, çıkıp, halka, karışsın,
Yorumlar
Haber Yazılımı