Haber Detayı
06 Mayıs 2018 - Pazar 17:32 Bu haber 12431 kez okundu
 
Körfez CHP salona sığmadı
CHP Körfez İlçe ’de, yaşanan yönetim düşmesinin ardından atanan Cavit Dağdeviren başkanlığında ki yeni yönetim, CHP ilçe binasında hem yönetim kurulunu hem de CHP Milletvekili aday adaylarını tanıttı.Toplantıya eskisiyle yenisiyle parti adeta üye akınına uğradı.
SİYASET Haberi
Körfez CHP salona sığmadı

CHP Körfez İlçe ’de, yaşanan yönetim düşmesinin ardından atanan Cavit Dağdeviren başkanlığında ki yeni yönetim, ilk toplantısını yaptı ve eskisiyle yenisiyle parti adeta üye akınına uğradı.

Yeni yönetimle ilgili basın açıklaması yapan İlçe Başkanı Cavit Dağdeviren, birlik ve beraberliğin sağlandığını belirtti. Basın açıklamasına, CHP Kocaeli Milletvekili aday adayları Tuğman Kayalı ve Yaprak Fidancı’da katılırken, özellikle uzun zamandır ilçe çalışmalarında olmayan üyelerin yeniden toplanması memnuniyetle karşılandı.

Toplantıda, Milletvekili aday adayları kendilerini tanıtarak, aday olmak ve kazanmak istediklerini söyleyip, destek talep ettiler.

İlçe Başkanı Cavit Dağdeviren yaptığı açıklamada, “4 ay gibi kısa süre önce ilçe kongrelerini yapmıştık. Sanırım başkan ve bazı yöneticiler arasında siyaset yapma şekli nedeniyle anlaşmazlıklar yaşanmış gelen istifalarla yönetim düşmüştü. Sonraki aşamada kayyum yönetimi ve ardından seçim düşünülürken, gelen baskın seçim nedeniyle atama yönetim yapıldı, ben ve arkadaşlarıma bu görev verildi. Seçim sürecinde yönetimi üstlenen arkadaşları belirlemek için 2 gün gibi kısa hareket ederek 16 kişilik yönetimi oluşturduk, İl başkanlığına listeyi teslim ederek 2 Mayıs’ta resmen çalışmaya başladık. Bu zorlu süreçte ateşten gömleği giymeyi kabul eden arkadaşlarıma ve bize her konuda destek olma sözü veren eski ilçe başkanlarıma, eski belediye başkanlarıma, eski ve yeni meclis üyelerime, cefakâr partililerime ve şu an enerjileriyle bize destek olan partililerime teşekkür ediyorum” dedi.

İşimiz kolay değil

Dağdeviren konuşmasının devamında, “İşimiz kolay değil, bir yandan kırgınlık ve dargınlıkları gidermeğe çalışırken, diğer yandan adil olmayan şartlar ve koşullarda bir seçim yarışını götürmek zorundayız. 24 Haziran seçimlerinden, Cumhuriyet ve Demokrasiyi korumak adına her türlü fedakârlığı yaparak başarılı çıkmak zorundayız. Bu seçim sıradan bir seçim değil. Demokrasiyi, insan hak ve özgürlüklerini savunan, adalet bekleyen, çağdaş bir dünyanın parçası olarak kalmayı arzu eden, üretenin gözetildiği, liyakatin esas alındığı bir çalışma düzeninden yana, laik ve çağdaş bir Türkiye’de yaşamak isteyenler ile ceplerinde gizli ajandaları olan, Cumhuriyeti bir araç olarak gören, padişahlık rejimini arzulayan, ülkenin kaderini tek kişinin inisiyatifine terk etmek isteyenler arasındaki seçim olacaktır.

Yani, Cumhuriyet ve Demokrasiyi korumak için varılan hedefin köprüden önceki son çıkışıdır. Bizlerin çalışması yetmez, hep birlikte çalışacağız. Bizim ulaşamadığımız kesimlere sizler ulaşacaksınız. Tek başına kurtuluş yok, ya hep beraber, ya hiç bizimiz anlayışıyla yola çıkan Genel Başkanımız Cumhuriyet tarihine geçecek önemli devrimlere imza atmaktadır. Adalet yürüyüşü ile birinci devrim yapılmıştır. Demokrasinin önündeki engelleri kaldırmak için yapılan çalışmayla, rakip bir partinin seçime girmesi sağlanmış ve taban imzaya davet edilerek bir diğer parti liderinin seçime girmesinin sağlanması istenerek ikinci devrim yapılmıştır. Üçüncü devrim de, parti içinde kendisine rakip olan değerli bir arkadaşımızı Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterip, ezber bozarak yapmıştır. Bize düşen görev Kemal Kılıçdaroğlu’nun gösterdiği öz veriyi sergileyerek, birleşe birleşe, çalışa çalışa hedefe varmaktır” dedi.

Konuşmalardan sonra yönetim kurulu ilk toplantısını yaptı ve Yalova’ya yapılacak olan katılım programı hazırlandı. Sonraki aşamada da aday adayları ile birlikte saha çalışmalarının başlayacağı belirtildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Körfez, CHP, salona, sığmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı