Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 19:07 Bu haber 1854 kez okundu
 
Körfez’li Bayanlar, ‘Kadın Kooperatifi’ Kuruyor
örfez’li kadınlar kurmayı planladıkları “Kadın Kooperatifi” için, daha önce kooperatifleşmiş Soma’da Önce Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ni ziyaret ederek, çalışmalarını yerinde incelediler.
EKONOMİ Haberi
Körfez’li Bayanlar, ‘Kadın Kooperatifi’ Kuruyor

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün eşi Hatice Söğüt, Körfez İlçe Tarım Müdürü Semra Koşumcu, KTO Başkanı Recep Öztürk’ün eşi Özlem Öztürk,  AK Parti Körfez Belediye Meclis Üyesi Ayşe Hacet Aşar ve beraberdekilerle, Manisa’nın Soma ilçesinde bir takım ziyaretler gerçekleştirdi. İlk olarak Soma Belediye Başkanı Ali Tulup tarafından ağırlanan Körfezli kadınlar, kente kazandırmayı hedefledikleri  ‘Kadın Kooperatifi’ ile ilgili, ve kooperatifçilik konusu üzerinden fikir alışverişinde bulundular.

TOPLANTI YAPILDI, ATÖLYELER GEZİLDİ

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cem Doğan ile görüşen Körfezli heyet kısa bir sohbetin ardından, kadınların kurup yönettiği, girişimcilik, üretim ve işletme kooperatifi olarak hizmet veren “Kadın Kooperatifi” ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda ayrıca, Kadın Kooperatifi’nin kuruluş amacı, vizyonu- misyonu, ilçeye kattığı ve katacağı değerler üzerine konuşuldu. Toplantının bitmesinin ardından, Hatice Söğüt ve beraberindekiler, Soma Önce Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifine bağlı girişimci kadınlara ait atölyeleri de gezerek, inceleme imkanı buldular.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Körfez’li, Bayanlar,, ‘Kadın, Kooperatifi’, Kuruyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı