Haber Detayı
21 Aralık 2018 - Cuma 12:21 Bu haber 6194 kez okundu
 
Makedonya Dan Kocaeli Üniversitesine Eğitime Geldiler
Eğitim programının ana konusu ise Ultrason rehberliğinde rejyonal anestezi uygulamaları. Anestezistler için oldukça güncel bir konu.
SAĞLIK Haberi
Makedonya Dan Kocaeli Üniversitesine  Eğitime Geldiler

Eğitim programının ana konusu ise Ultrason rehberliğinde rejyonal anestezi uygulamaları. Anestezistler için oldukça güncel bir konu. Kocaeli Üniversitemizden Prof. Dr. Yavuz Gürkan aynı zamanda Rejyonal Anestezi Derneği’nin başkanlığını yürütüyor. Prof. Dr. Yavuz Gürkan pek çok hastanın aslında hiç genel anestezi almadan ameliyat olabileceğini söylüyor.

Rejyonal anestezinin kronik ağrının önlenmesinde, cerrahiye stres baskılanması ve hiç aklımıza gelmeyen faydaları olduğunu söylüyor. Kocaeli Üniversitesi bu konuda hem yurt içinden hem de yurt dışından gelen uzman hekim ve hocalarımızın sürekli eğitim aldıkları bir merkez haline geldiği bunu da şuan Kocaeli Üniversitesi n de bulunan MAKEDONYA’DAN  gelen Dr. Aleksandar Dımıtrovskı ve Dr.Marja Toleska eğitime katıldığını belirtiyor. Dr. Aleksandar Dımıtrovskı ve Dr. Marija Toleska eğitimi çok başarılı bulduklarını Kocaeli Üniversitesinde çok şey öğrendiklerini vurguluyorlar.

 Rajyonel anestezi konusunda : Avrupa rejyonal anestezi derneği(ESRA) nın onayladığı Avrupa genelinde ki 13 merkezden biri Türkiyede ki tek eğitim merkezi olmanın gurunu yaşıyor aynı zaman da Kocaeli Üniversitesinde çalışan tüm anestezi hekimleri bu konuda çok yetkin.

 

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör: Selin TAŞTEKİN
Etiketler: Makedonya, Dan, Kocaeli, Üniversitesine, , Eğitime, Geldiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı