Haber Detayı
15 Mart 2019 - Cuma 13:34 Bu haber 2393 kez okundu
 
Millet İttifakı'ndan Kocaeli'de ortak miting
Millet İttifakı'nın Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener Kocaeli'de ortak miting yapacak. Kılıçdaroğlu'nun geleceğinin kesinlik kazanmasıyla 21 Mart Perşembe günü saat 14.00'da Eski Perşembe Pazarı alanında miting gerçekleşecek.
SİYASET Haberi
Millet İttifakı'ndan Kocaeli'de ortak miting

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Serdar Kaman ve İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan açıklama yapmak üzere İYİ Parti İl binasında bir araya geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Kocaeli'de ortak miting gerçekleştirecekleri netlik kazandı. Millet İttifakı'nın Genel Başkanları 21 Mart Perşembe günü saat 14.00'da Eski Perşembe Pazarı alanında miting gerçekleştirerek ittifak adaylarına moral verecek.

'SEÇİMİ YANLIŞ İŞLERLE KAZANMAYACAĞIZ'

Düzenlenen basın açıklamasında seçimler hakkında konuşan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, "Burada kazanmak için yola çıktık fakat bu başarılar sadece seçim kazanmak değil etik ve ahlaklı duruşla seçim yürütmektir. Dün bir seçim kaybettik ama bugün yine sizlerle birlikteyiz. Bizim amacımız halkımıza daha güzel hizmeti nasıl sunabiliriz. Biz bu seçimi yanlış işlerle kazanmak istemiyoruz. İYİ Parti ve CHP takdire şayan bir ekip işi ile çalışıyor. Bunu yapmamızın sebebi 'Seçim kazanalım da nasıl kazanırsak kazanalım' değil, Genel Başkanlarımızın yaptığı ittifak doğrultusunda yürüyoruz. Yerel seçimlerde ittifaklar çok zordur. Cumhuriyet tarihinden beri ilk defa böyle bir durum yaşanıyor" ifadelerini kullandı.

'BÜYÜKŞEHİR BİR YILLIK PARTİYE VERİLDİ'

"Büyükşehir bir yıllık bir parti olan İYİ Parti'ye verildi. Bunun altında çok fazla şey aradılar" diyerek sözlerini sürdüren Yıldız, "Sayın lider Kılıçdaroğlu, Meral Akşener'in memleketi olması sebebiyle burayı verdiğini dile getirdi. Kurucu başkanlardan Serdar kardeşimizin de aday olmasıyla çalışmalar çok iyi gidiyor. Seçim bittikten sonra daha iyi anlayacağız bizim duruşumuzla yanlış işler olmadan seçim sürecini yürüteceğiz. Çok iddialıyım birçok ilçeyi ve Büyükşehiri alacağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.

'MİLLET İTTİFAKI İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ'

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız'ın görüşmeleri doğrultusunda CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun kentimize geleceğini söyleyen CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay şunları söyledi:

"Aynı gün iki ilde daha mitingi olmasına rağmen Şanbaz Yıldız'ın görüşmesiyle Kılıçdaroğlu Kocaeli'ye gelecek. İki farklı siyasi parti olabiliriz ama Millet İttifakı için güç birliği yaptık. Bizim ya da partimizin kişisel faaliyetleri olmadan daha iyi hizmet edebilmek için yarışıyoruz. Millet İttifakı'nda en ufak bir serzeniş dahi söz konusu değil. Arkadaşlarımız uyum içinde çalışmakta. Bugün itibariyle Yeni Zelanda'da 40 müslümanın hayatını kaybettiği terör olaylarında hayatını kaybeden insanlara rahmet ediyorum. Bu tür olayların daima karşısında olduğumuzu belirtmek isterim."

'KENTİ KAYBETME KORKUSUYLA ERDOĞAN GELECEK'

Millet İttifakı Büyükşehir adayı Serdar Kaman, proje tanıtımına da davet ederek, "Bu kenti kaybedeceklerinin hissiyatıyla Erdoğan buraya gelecektir. Daha önceden de biz bunu gözlemlemiştik. Biz kazanacağımıza inanıyoruz. Sayın Genel Başkanlarımız yoğun programlarına rağmen buraya gelerek bizi destekleyecek. 18 Mart Pazartesi günü Wyndham Otel'de proje tanıtımım olacak. Hepinizi davet ediyorum" diye konuştu.

'DEVLET DEDİKODU YAPMAZ SAYIN SOYLU!'

Kaman'ın ardından söz alan İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, “Ben bugün bir haber okudum. Sayın Süleyman Soylu’nun bir açıklamasını okudum. Ona buradan seslenmek istiyorum. Kendisi otogarda pişmaniye satan bir insan değil. Devlet dedikodu yapmaz. Devlet gerekeni yapar Sayın Soylu. Düne kadar kendilerinin Kocaeli’de kimleri sakladıklarını biliyoruz. Bu şekilde seçimi provoke etmenin anlamı yoktur. Anlaşılan Kocaeli’de ateş bacayı sarmış ve duvarlara dayanmıştır. Kendisini çok eskiden beri tanırım. Geçmiş dönemde bu iktidar ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan için söylediklerini söylemeye benim terbiyem yetmez.Yarın ne söyleyeceği belli olmayan birinin bugün söylediklerine itimat edilmez.” dedi.

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör: Selin TAŞTEKİN
Etiketler: Millet, İttifakı'ndan, Kocaeli'de, ortak, miting,
Yorumlar
Haber Yazılımı