Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 17:15 Bu haber 2323 kez okundu
 
Mutlu: Önümüzdeki süreçte iktidar değişecek
Saadet Partisi İl Başkanlığı görevine atanan Zafer Mutlu, ilk basın toplantısını gerçekleştirdi. İktidarın her yönüyle tıkanıklık yaşadığını belirten Mutlu, “Ülkemiz bir eşiktedir. Önümüzdeki süreç artık bir iktidar değişikliği göstermektedir” dedi
SİYASET Haberi
Mutlu: Önümüzdeki süreçte iktidar değişecek

Saadet Partisi İl Başkanlığı görevine atanan Zafer Mutlu, ilk basın toplantısını gerçekleştirdi. İl binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Mutlu, iktidarın tıkandığını, önümüzdeki süreçte bir iktidar değişikliğinin söz konusu olcağını söyledi. Başkan Mutlu’nun açıklaması şöyle: “Çok kıymetli basın mensupları, çok kıymetli ilçe başkanlarımız ve İl yönetim kurulu üyelerimiz. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor toplantımıza teşriflerinizden dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

KONGRE 13 EKİM’DE

7 Eylül Cumartesi günü Ankara’da yapılan il başkanları toplantısına İl Başkanı sıfatıyla ilk kez katıldım. Toplantıda Genel Merkez kongremizin 13 Ekim 2019 tarihinde yapılacağı ifade edildi. Büyük kongreden sonra İl ve İlçelerimizin kongre süreçlerini planlayacağız.

DEĞİŞİM SÜRECİ

2017 Kongremizden sonra iki seçim geçirmiş olan eski il başkanımız Nurettin Çelik beyin son ayda genel merkezimize olan il başkanlığı değişimi talebi uygun görülmüş ve tarafıma Genel Başkan Yardımcımız Mesut Doğan tarafından İl Başkanlığı görevi verilmiştir.

İSTİŞARELER YAPIYORUZ

Görevlendirme sürecinden sonra güçlü bir başkanlık divanı için istişarelere başladık. Saadet Partimiz teşkilat mensuplarındaki büyük azimle, her daim disiplinden kopmadan çalışmaya devam etmiştir. İlçeden mahalleye her kadememiz rutin toplantılarını yapmaktadır. Teşkilatımız büyük bir inanç ve azimle çalışmalarına devam etmektedir. Bu inanç ve azim sayesinde teşkilatımız mutlaka hedeflediği noktaya ulaşacaktır.

DEĞİŞİM ŞART

Ülkemiz artık her yönüyle iktidarın tıkandığı bir süreci yaşıyor ve bunu hep birlikte görüyoruz. Ekonomiden dış politikaya, adaletin tesisinden israf ve yolsuzluğa kadar ciddi bir tıkanıklık yaşanmakta. Dolayısıyla ülkemiz bir eşiktedir. Önümüzdeki süreç artık bir iktidar değişikliği göstermektedir.

PARTİMİZ HAZIR

Bu değişikliğin arifesinde şimdiye kadar Partimiz bünyesinde yaptığımız çalışmalarla, ortaya koyduğumuz çözüm projeleri ve önerileri ile bu ülkeye; ekonomik anlamda, dış politika anlamında, yargı yürütme ve yasamanın ayrılması noktasında ortaya koyduğumuz fikirlerle Saadet Partimiz 50 yıla yakın bir tarihi ile iktidara taliptir ve iktidardaki yerini mutlaka alacaktır.

VEKİLLERİMİZ OLACAK

Bizler bu anlamda Kocaeli teşkilatları olarak başta il başkanı olarak şahsım olmak üzere, il başkanlık divanımız, il yönetim kurulumuz, bütün ilçelerimiz ile yapılacak ilk genel seçimde mutlaka ve mutlaka Kocaeli’mizden bir vekil veya vekiller çıkartacak çalışma ve azmi hep beraber ortaya koyacağız. Bu hedefte üzerimize düşen ne varsa gereğini yapacağız.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mutlu:, Önümüzdeki, süreçte, iktidar, değişecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı