Haber Detayı
30 Aralık 2018 - Pazar 15:17 Bu haber 4236 kez okundu
 
Sokak hayvanlarına soğuk havada kuru mama
Büyükşehir, kar yağışı ile birlikte yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına kuru mama dağıtıyor
GÜNDEM Haberi
Sokak hayvanlarına soğuk havada kuru mama

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, soğuk havalarda sokak hayvanlarını unutmadı. Kent ekosisteminde insanlarla birlikte yaşam hakkı olan sokak hayvanları sürekli kontrol altında tutuluyor. Periyodik bakımları yapılan sokak hayvanları su ve mama takviyesiyle aç bırakılmıyor. Bu kapsamda kar yağışının etkili olduğu kentte sokak hayvanlarına Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından kuru mama dağıtılıyor.

EKİPLER MAMA DAĞITIYOR 

Soğuk hava şartlarında ve karla kaplı alanlarda, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının beslenebilmesi amacıyla Büyükşehir ekipleri kenti sokak sokak gezerek havyanlara kuru mama dağıtımı yapıyor. Çalışmalar kapsamında Umuttepe, Kartepe ve Ketenciler Barajı çevresindeki sokak hayvanlarına onlarca kilo kuru mama dağıtıldı.

KONTROL ALTINDA TUTULUYOR

Kar nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken sokak hayvanlarını, Büyükşehir Belediyesi ekipleri belirli aralıklarla kontrol altında tutuyor. Sokaklarda ve özellikle şehir merkezi dışında yaşayan sokak hayvanları, yoğun kar yağışında yiyecek bulmakta güçlük çekiyor. Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ekipleri sürekli olarak sokak hayvanları için çalışmalar gerçekleştirerek, soğuk kış aylarını rahatça geçirmeleri için mama dağıtımı yapıyor.

 

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör: Selin TAŞTEKİN
Etiketler: Sokak, hayvanlarına, soğuk, havada, kuru, mama,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Sokak hayvanlarına soğuk havada kuru mama
Yorumlar
Haber Yazılımı