Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 23:35 Bu haber 1439 kez okundu
 
Taşdemir; Başkan Hürriyet’i savundu
CHP'li Meclis Üyesi Engin Taşdemir, Körfez belediyesi Kasım ayı meclis toplantısında İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'i savundu.
SİYASET Haberi
Taşdemir; Başkan Hürriyet’i savundu

Körfez Belediyesinin Kasım ayı meclis toplantısı’nda İYİ Parti Meclis üyesi Av. Ender Oğuz verdiği soru önergesinde “ Konuşmacı Gazeteci Mete Yarar’a ne kadar ödediniz” sorusuna verdiği cevapta; “ Başkaları gibi twittter hesabından PYD ve PKK’yı öven yazılarıyla İzmit’e konsere getireceksiniz sesiniz çıkmayacak, milli duygularımıza, beraberliğimize ve Barış Pınarı’nın önemini anlatacak olan Gazeteci Mete Yarar’ı getirdiğimiz için sesiniz çıkıyor. Bunun neresi yanlış. Gayet de konferans güzel geçti. Salon tıklım tıklım doluydu. Dedi.

Bunun üzerine söz alan CHP Grup Başkanı Meclis üyesi Engin Taşdemir ise Başkan Söğüt’e cevap vererek,” Başkanımız sayı Fatma Kaplan Hürriyet’in bir kusuru yoktur. Biliyorsunuz belediyelerde sosyal etkinliklerin çalışmasını kültür müdürlüğü tarafından yürütülüyor. Körfez Belediyesi daha önce Gazeteci Nazlı Ilıcak’ı getirdi. Bizler uyarmıştık. Ilıcak Fetöcüdür diye. Bir hafta sonrada cezaevine girdi. O neden başkanımız Hürriyet’i kimse suçlamasın” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Taşdemir;, Başkan, Hürriyet’i, savundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı