Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 15:14 Bu haber 840 kez okundu
 
Tır dolusu iplik çaldılar
Tekirdağ – Çorlu ilçesine teslim edilmek üzere yola çıkan ve içinde 460 bin TL değerinde peny7e ve triko ipliği bulunan bir tırı dorsesi ile birlikte çaldıkları tespit edilen 4 kişi polis ekiplerince yakalanarak göz altına alındı.
ASAYİŞ Haberi
Tır dolusu iplik çaldılar

10 Şubat 2020 günü Kahramanmaraş ilinde bulunan bir fabrikadan, Tekirdağ-Çorlu ilçesine teslim edilmek üzere yola çıkan bir tır, Körfez ilçesinde park halindeyken çalındı. Yapılan ihbar üzerine Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri inceleme başlattı. Polisin yapmış olduğu araştırmalar sonucu çalınan TIR’ın çekicisi Sakarya ilinde boş bir arsada terk edilmiş vaziyette bulundu.  Ayrıca çalınan TIR’ın yükünün bulunduğu dorse ise başka bir çekiciye takılı olarak bulundu. Çalınan tır ve dorsesinin bulunması sonrasında devam eden MOBESE ve güvenlik kameralarında olayı gerçekleştiren şüpheliler tespit edilerek operasyon için düğmeye basıldı.

4 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Kocaeli, Bursa, Sakarya ve İstanbul  illerinde yapılan  operasyonda  U.Ü., İ.T., T.D. ve S.B.A. isimli  4 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.  Ayrıca şahısların İstanbul iline götürdüğü tespit edilen çalıntı malzemeler Esenyurt ilçesinde bir tekstil atölyesinin deposunda eksiksiz olarak bulunarak sahibine teslim edildi. Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen şüphelilerden T.D nin üzerinden çıkan depo anahtarı ile ilgili yapılan incelemelerde ise anahtarın İstanbul Sancaktepe’de bir başka depoya ait olduğu tespit edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tır, dolusu, iplik, çaldılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı