Haber Detayı
01 Mayıs 2020 - Cuma 12:58 Bu haber 703 kez okundu
 
Tramvay ve otobüslerde sosyal mesafe uygulaması
UlaşımPark, tramvay ve otobüslerin iç zemin kısmına sosyal mesafeye dikkat çekmek amacıyla farkındalık uygulaması gerçekleştirdi
GÜNDEM Haberi
Tramvay ve otobüslerde sosyal mesafe uygulaması

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden UlaşımPark, tüm otobüs ve tramvaylarda sosyal mesafe uyarıcı etiketleri uygulamasını hayata geçirdi. Bu uygulama ile yolcuların, otobüs ve tramvaylarda az kapasiteyle sağlıklı ulaşım gerçekleştirmesi amaçlanıyor.

TÜM OTOBÜS VE TRAMVAYLARDA UYGULANDI

UlaşımPark, yolcuların sosyal mesafe kuralına uyarak seyahat etmeleri için otobüs ve tramvayların tamamında zemin kısmına uyarıcı etiket uygulaması gerçekleştirdi. Araçların zemin kısmında gerçekleşen uygulama ile yolcuların mesafe aralığını koruyarak seyahat etmeleri sağlanacak. Sosyal mesafe etiketlerinin yanı sıra tüm araçlarda mesafeli koltuk uygulaması da devam ediyor. Ayakta bekleyenler için zemindeki etiketler, oturanlar için mesafeli koltuk uygulaması ile bir koltuk boş bırakılarak tramvay ve otobüslerde güvenli ve sağlıklı yolculuk yapılıyor.

HER AKŞAM DETAYLI TEMİZLİK

Alınan önlemler sadece araç içerisine uygulanan etiketlerle sınırlı kalmıyor. Tramvay ve otobüslere her gün dezenfekte işlemi uygulanıyor. Sefer bitiminde araçlar park alanına geldiğinde temizlik ekipleri, tüm araçları teker teker A’dan Z’ye her noktasını temizliyor.

SOSYAL MESAFE KURALINA DİKKAT ÇEKMEK

Uygulamanın amacı, sosyal mesafe kuralına dikkat çekerek vatandaşların gerek ayakta gerekse koltukta oturduğunda yan yana seyahat etmesini önlemek. Alınan diğer önlemlerden biri de araçların doluluk oranları. UlaşımPark kontrol merkezi tarafından araçların doluluk oranları anlık takip ediliyor.  Bunun yanı sıra sürücüler araçlarında yüzde elli doluluğa ulaştığında yolcuların sağlıklı yolculuk yapabilmesi için araçlara ekstra yolcu almayarak seferlerine devam ediyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tramvay, ve, otobüslerde, sosyal, mesafe, uygulaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı