Haber Detayı
08 Nisan 2019 - Pazartesi 12:49 Bu haber 2060 kez okundu
 
Tüpraş’ta anlaşma sağlanamadı
Tüpraş işçisi ile Petrol İş Sendikası arasında devam eden görüşmelerde yine anlaşma sağlanamadı.
GÜNDEM Haberi
Tüpraş’ta anlaşma sağlanamadı

Binlerce işçinin çalıştığı TÜPRAŞ ile Petrol-İş Sendikası arasında devam eden toplu iş sözleşmesi tıkandı. 7 oturum gerçekleşmesine rağmen işveren üç yıllık sözleşme imzalanması konusunda sendika yetkilileriyle uzlaşmaya varılamadı. Petrol-İş Sendikası sözleşmenin iki yıl olması gerektiğini ve üç yıllık sözleşmeye asla imza atmayacaklarını söyleyince ipler gerildi.

UYARI EYLEMİ

Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin tıkanması üzerine geçtiğimiz günlerde işçiler, bir saat iş bırakma eylemi gerçekleştirmişti. Son yapılan oturumda da bir gelişme olmayınca bugün Petrol-İş Sendikasına bağlı işçiler, uyarı eylemine başladı. İşçiler, sabah işe girmeden önce işvereni protesto etti. İşveren ile sendika yönetimi, 12 Nisan Cuma günü saat 10.00’da yeniden bir araya gelecek.

İÇERİYE GİRMEDİLER

00.00-08.00 vardiyasını bitiren işçiler sabah fabrikadan çıkmazken, yerlerine gelen 08.00-16.00 vardiyasındaki işçiler ise içeriye girmedi. Dışarıda olan işçiler, Petrol-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Salih Akduman'ı bekliyor. Başkan Akduman'ın süreçle ilgili işçileri bilgilendirmesinin ardından nasıl bir yol izleneceği belli olacak. İşçilerin bilgilendirmeden sonra mesaiye başlaması beklenirken, gece vardiyasındaki işçilerin ise o zaman fabrikadan ayrılacakları öğrenildi. 

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör: Selin TAŞTEKİN
Etiketler: Tüpraş’ta, anlaşma, sağlanamadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı