Haber Detayı
02 Haziran 2018 - Cumartesi 18:37 Bu haber 8886 kez okundu
 
Türkkan: OHAL’i kaldıracağız
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan 24 Haziran seçim çalışmaları dahilinde İYİ Parti Kartepe, İzmit, Derince ve Körfez İlçe yönetimleri ile bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu.
SİYASET Haberi
Türkkan: OHAL’i kaldıracağız

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan 24 Haziran seçim çalışmaları dahilinde İYİ Parti Kartepe, İzmit, Derince ve Körfez İlçe yönetimleri ile bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu. Türkkan İYİ Parti İlçe yönetimleriyle yaptığı toplantılarda önemli mesajlar verdi.

KOCAELİ METROPOL KENT OLAMADI

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan seçim çalışmaları kapsamında ilk durağı İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanlığı oldu. İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Musa Coşkun önderliğinde yönetim kurulu ile bir araya gelerek seçim çalışmaları hakkında fikir alış verişinde bulunan Lütfü Türkkan “Bu iktidarın döneminde İstanbul’un hemen yanı başında olan Kocaeli asla metropol kenti olamayan şehir olarak kaldı. Hala bizi taşra bir kent olarak görüyorlar. Üretim burada, eğitimde birçok ilin önündeyiz. Maalesef bu iktidarın tercihiyle metropol kent olamadık. Bunun için sadece iki tane köprü yapmak yetmez. Burada sosyal hayata bir şeyler katmak lazım. Kocaeli en eski fuar illerinden birisiydi. Kocaeli bu özelliği kaybetti” dedi.

İLK İŞİMİZ OHAL’İ KALDIRMAK OLACAK

Türkkan açıklamasının devamında “Kocaeli’nde havalimanını değerlendiremediler. Yurt dışında tüm havalimanları 100 km dışındadır. Üçüncü havalimanı yerine Kocaeli havalimanını devreye almış olsalardı, birde hızlı tren imkanı sunulabilseydi ormanlar katledilmezdi. Kocaeli’ne hiç hizmet etmediler.  15 Temmuz’dan sonra OHAL diye mesele koydular. OHAL’den sonra kanun hükmünde kararnamelerle ülkeyi babalarının çiftliğine çevirdiler. İlk önceliğimiz OHAL’i kaldırmak olacak. Türkiye tarım ülkesi olmasına rağmen üretemiyor. Çiftçiye biz mazotu 50 indirimli vereceğiz” ifadelerini kullandı.

KARAOSMANOĞLU YÜRÜMEKTEN YORULDU

Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanlığı ziyaretinin ardından Kartepe Gazetesi’ni ziyaret etti. Türkkan burada yerel ve basının yaşadığı sıkıntıları değerlendirirken “Kartepe’nin İzmit’ten ayrıldıktan sonra İlçe olmasını beklerken Kartepe’yi mahalle haline getirdiler. Kartepe’ye hiçbir planlama, hiçbir sosyal hayat getirmediler. Bu sadece Belediye’nin işi değil, merkezi yönetiminde işi. Kartepe’yi öksüz bıraktılar. Bu eksikleri gidermek için Kartepelilerden oy istiyoruz. İbrahim Karaosmanoğlu’nu takdir ediyorum. Karaosmanoğlu yürüyerek oy topladı. İktidar yoruldu İbrahim Karaosmanoğlu’da yürümekten yoruldu” dile getirdi.

SON DÖNEMDE İYİ PARTİ İVME KAZANDI

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Emrah Alper Bozatlı önderliğinde yönetim kurulu ile bir araya gelen Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında değerlendirmelerde bulunarak izlenecek yol haritası hakkında fikir alış verişinde bulunduktan sonra İYİ Parti Derince İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. İYİ Parti Kocaeli ikinci sıra Milletvekili Adayı Ali Türkşen ile birlikte Lütfü Türkkan İYİ Parti Derince İlçe Başkanı Metin Savaş Sulu önderliğinde yönetim kurulu ile bir araya geldi. Türkkan burada yaptığı değerlendirmede “Bu seçim diğer seçimlere benzemiyor. İktidarda 16 yılın verdiği yorgunluk var. İktidardakiler sadece yaptıklarından dolayı özür diliyorlar. Başka bir şey yaptıkları yok. Bu nereye kadar sürecek. Metal yorgunluk lafına inanıyorum. Yorgunluk Recep Tayyip Erdoğan’dan başlıyor en alt kademeye kadar devam ediyor. Sağda en ivme kazanmış parti İYİ Parti” ifadelerini kullandı.

KORKU İKLİMİNİ SEÇİMLE YOK EDECEĞİZ

Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan’ın son durağı İYİ Parti Körfez İlçe Başkanlığı oldu. İYİ Parti Körfez İlçe Başkanı Naci Kara önderliğinde yönetim kurulu ile bir araya gelen Lütfü Türkkan “Ülkemizde bir korku iklimi var. Bu korku iklimi uzun sürerse korku iklimi yayanlar zarar görür. Ülkemizdeki baskıyı herkes hissediyor. Bu baskı sürdürülebilir bir iş değil. Bu baskı iklimini yok etmek lazım. Bunun yolu da seçimden geçiyor. Seçimde bunları değiştirmemiz lazım. Bu ülkede zengini de mutlu değil fakiri de mutlu değil. Türkiye’de çok hızlı seçim olmaya başladı. Üç yılda beş seçim yaşadık. Dişinizi sıkın üç haftamız kaldı. Başarı bütün yorgunlukları unutturur” açıklamasında bulundu. İYİ Parti 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında Murat Gezici önderliğinde bayanlar için İmperial Park Otel’de 4 Haziran Pazartesi günü saat 12.00’de bir eğitim amaçlı toplantı olacağı açıklandı. Bu toplantılara İYİ Parti’nin tüm ilçelerden bayan üyelerinin katılım sağlaması bekleniyor.

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör: Selin TAŞTEKİN
Etiketler: Türkkan:, OHAL’i, kaldıracağız,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Türkkan: OHAL’i kaldıracağız
Türkkan: OHAL’i kaldıracağız
Türkkan: OHAL’i kaldıracağız
Türkkan: OHAL’i kaldıracağız
Yorumlar
bloklar sağ bitiş -->
Haber Yazılımı