Haber Detayı
13 Eylül 2018 - Perşembe 16:33 Bu haber 5956 kez okundu
 
Tuzla-Çayırova bağlantı yolunda etüt çalışmaları yapılıyor
Tuzla- Çayırova arasında gerçekleştirilen bağlantı yolu projesinde çalışmalar hızla devam ediyor
GÜNDEM Haberi
Tuzla-Çayırova bağlantı yolunda etüt çalışmaları yapılıyor

Tuzla- Çayırova arasında gerçekleştirilen bağlantı yolu projesinde çalışmalar hızla devam ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kentte rahat ve kesintisiz ulaşım için çeşitli projeler hayata geçiriyor. Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından bölgeler tespit edilerek buralarda trafik akışını kolaylaştıracak çalışmalar yapıyor. Bu kapsamda Çayırova ile Tuzla Şifa Mahallesi arasında ulaşımı kolaylaştıracak bağlantı yolları çalışması gerçekleştiriliyor.Proje ile iki bölge arasında yeni köprü ve yollar yapılarak Şifa Mahallesi ve Çayırova’nın birbirine bağlanması sağlanacak. Mevcut durumda ayak temellerinde kazı, montaj ve fore kazık süreklilik testleri devam ediyor.

ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR

Büyükşehir Belediyesi ekipleri gerçekleştirdikleri özverili çalışmaları kapsamında P2 orta ayakta temel donatı montajı ve P3 orta ayakta temel kazısı yapılıyor. A1, P1, P3, A2 ve A3 ayaklarında ise fore kazık süreklilik testleri yapılıyor. 2018 yılı sonuna kadar bitirilmesi hedeflenen projede çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

90 METRELİK KÖPRÜ

Projenin hizmete girmesiyle E-80’e bağlantı sağlanarak hem doğu-batı hem de kuzey güney yönlü trafik akışı gerçekleştirilecek. Mahallede yer alan tır parkının güney kısmında inşa edilecek köprü ve bağlantı yolları iki bölgeyi birbirine bağlayacak. Proje kapsamında 1 adet 91 buçuk metre uzunluğunda 7 metre genişliğinde, bir adet de 90 metre uzunluğunda 11 metre genişliğinde köprü imalatı yapılıyor.

2 BİN 500 METRE YOL

Proje ile 2 bin 500 metre de yol imalatı da gerçekleştirilecek. Çalışmada 4 bin 615 metreküp beton,675 ton demir,  bin 429 metreyağmursuyu kanalizasyon hattı, 597 metre içme suyu hattı yapılacak. Köprüler için 852 metre kazık imalatı gerçekleştirilecek.Yollara 5 bin 600metrekare parke, 10 bin 150 metre bordür döşenecek. Yollarda 11 bin 725 tonasfaltmalzeme kullanılacak.

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör: Selin TAŞTEKİN
Etiketler: Tuzla-Çayırova, bağlantı, yolunda, etüt, çalışmaları, yapılıyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tuzla-Çayırova bağlantı yolunda etüt çalışmaları yapılıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı