Haber Detayı
31 Temmuz 2018 - Salı 22:22 Bu haber 7470 kez okundu
 
Vali Aksoy ;1 ton 272 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Aksoy, 2018 yılında Kocaeli'de yapılan operasyonlarda 1 ton 272 kilogram eroin, 117 kilo 290 gram esrar, 2 kilo 310 gram kannabinoid, 6 bin 773 adet uyuşturucu hap, 7 kilo 858 gram kokain, 915 gram metamfetamin maddeleri ele geçirildiğini söyledi
KÜLTÜR Haberi
Vali Aksoy ;1 ton 272 kilo uyuşturucu ele geçirildi

Kocaeli Valiliği Karamürsel Alp Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, Kocaeli İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Osman Aslan, vali yardımcıları, kaymakamlar, birim müdürleri ve kurul üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, "Bağımlılıkla mücadele konusunda Kocaeli il genelinde ilgili kurum ve kuruluşlarımızla koordineli olarak yürüttüğümüz önemli çalışmalar var. Bu çalışmaları daha ileriye taşıyarak bağımlılıkla mücadeleyi Kocaeli'de daha iyi bir noktaya getirmeye devam edeceğiz" dedi.

Aksoy toplantıda yaptığı konuşmalarında; “Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurul Toplantımıza hoş geldiniz. Bugün komisyon olarak yapılan çalışmaları gözden geçirecek ve yeni yapılan çalışmalar hakkında belirli kararlar alarak, faaliyetlerimize devam edeceğiz. Bağımlılıkla mücadele konusunda Kocaeli il genelinde ilgili kurum ve kuruluşlarımızla koordineli olarak yürütmekte olduğumuz önemli çalışmalar var. Bu önemi çalışmaları daha ileriye taşımak ve bağımlılıkla mücadele konusunda Kocaeli’yi daha iyi bir noktaya getirme anlamında çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürmeye devam edeceğiz.

1 ton 272 kilo Eroin ele geçirildi

Bağımlılıkla mücadele içerisinde en önemli noktalardan birisi uyuşturucu ile mücadele konusudur. Güvenlik birimlerimizin uyuşturucu ile mücadele konusunda yoğun bir gayret ve çalışmaları var. Güvenlik birimlerimizin 2018 yılı içerisinde Kocaeli’de yürüttükleri operasyonlar kapsamı içerisinde 1 ton 272 kg Eroin maddesi ele geçirilmiştir. 117 kg 290 gr Esrar, 2 kg 310 gr Kannobinoid, 6773 adet uyuşturucu hap, 7 kg 858 gr Kokain, 915 gr Metamfetamin gibi birçok uyuşturucu maddeler ele geçirilmiştir.  10 bin 811 kök Hint keneviride yakalanarak, imha edilmiştir. Uyuşturucu ile mücadele konusunda güvenlik birimlerimiz büyük bir hassasiyetle çalışmalarına devam ediyor. Hem sokak satıcılarına dönük olarak yürütülen faaliyetler, hem de transit olarak ilimizi kullanmak üzere uyuşturucu ticareti yapan kesimlere dönük olarak yürütülen çalışmalar büyük bir hassasiyetle devam etmektedir.

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE BUNDAN SONRA AÇIK KAPI SİSTEMİNİ DE DEVREYE ALACAĞIZ

Uyuşturucu ile mücadele konusunda yeni bir çalışmayı başlatacağız. Bu konuda İçişleri Bakanlığımızın yapmış olduğu çalışmalar kapsamında hepimizin bildiği gibi Valiliğimizde de Açık Kapı sistemi var. Açık Kapı sistemine vatandaşlarımız doğrudan başvurabildiği gibi elektronik sistem üzerinden de başvurularını gerçekleştirebilmektedirler. Bu bakımdan uyuşturucu ile mücadelede bundan sonra Açık Kapı sistemini de devreye alacağız. Gerek Açık Kapı sistemine, gerekse karakollarımıza ve güvenlik birimlerimize yapılmış olan uyuşturucu ile ilgili başvurular Açık Kapı sistemine bildirilecek ve bunlarla ilgili yapılacak çalışmalar değerlendirilecektir. Özellikle muhtarlarımızın, okul güvenlik koordinasyon görevlilerinin de belirli noktalarda tespitleri varsa Açık Kapı sistemine bunlarında yönlendirilmesi suretiyle önümüzdeki süreçte yeni çalışmaları ortaya koyarak daha aktif bir şekilde bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Alkol, sigara ve elektronik bağımlılıkta bu mücadele kapsamında değerlendirdiğimiz hususlardır. Oluşturulan teknik komiteler ve çalışmalar devam etmektedir. İl genelinde oluşturulan komisyonların dışında her ilçede bu alanda çalışma yapacak birimler oluşturuldu. Komisyonlarda ve ilgili kurumlarda görev yapan bütün çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” diyen Vali Aksoy  katılımcılara teşekkür etti.

 

 

 

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör: Selin TAŞTEKİN
Etiketler: Vali, Aksoy, ;1, ton, 272, kilo, uyuşturucu, ele, geçirildi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı