Haber Detayı
03 Ekim 2018 - Çarşamba 23:35 Bu haber 7699 kez okundu
 
Vali Aksoy, 9 çocuğa bisiklet dağıttı
İç İşleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde oluşabilecek trafik kazalarının önüne geçilmesi amacıyla “kırmızı düdük” projesi başlatılmıştı.
EĞİTİM Haberi
Vali Aksoy, 9 çocuğa bisiklet dağıttı

Vali Aksoy, 9 çocuğa bisiklet dağıttı

İç İşleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde oluşabilecek trafik kazalarının önüne geçilmesi amacıyla “kırmızı düdük” projesi başlatılmıştı. “Bu bayramda bende trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük” adı altında çocuklar trafik polisleri tarafından dağıtılan kırmızı düdükle, aracı kullanan ebeveynlerine kırmızı düdük çalarak uyarıda bulunuyordu.

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞILDI

Kırmızı düdük çalarken fotoğraf çeken çocuklar, fotoğraflarını sosyal medya üzerinden paylaştı. En fazla beğeni alan çocuklar Vali Hüseyin Aksoy tarafından bisikletle ödüllendirdi. Dün Valilik makamında gerçekleşen törende 9 çocuk bisikletine kavuştu. Bisiklet törenine Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Vali Hüseyin Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik ve ödül alan çocukların velileri katıldı.

KAMPANYANIN BAŞ AKTÖRÜ ÇOCUKLAR

Törende konuşan Vali Hüseyin Aksoy, “Özellikle trafik kazalarının azaltılması konusunda İç İşleri Bakanlığımızın 14-31 Ağustos tarihleri arasında ‘Bu bayram ben de trafik polisiyim. Hatalı sürücüye kırmızı düdük’ kampanyasını başlatmıştı. Değerli çocuklarımız bu kampanyanın baş aktörüydü. Çocuklarımız aileleriyle seyahat ettikleri sürece trafik kurallarına uyma noktasında ailelerini uyarmaları amacıyla başlatılan bir kampanyaydı” dedi.

9 ÇOCUĞA BİSİKLET DAĞITILDI

Aksoy, “Çocuklarımızın kendilerine verilen işlemleri tamamlayıp İç İşleri Bakanlığı’nın ilgili adresine göndermeleri istendi. Bu fotoğraflardan en fazla tıklanan 100 tanesine İçişleri Bakanlığı bisiklet dağıttı. Kocaeli’de ise 9 çocuğumuz bisiklet almaya hak kazandı. 9 çocuğumuzun 6’sına bisikletimizi vereceğiz. Bu duyarlı çalışmaya ortaya koyan çocuklarımıza teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın bu hassasiyeti ailelerinin de trafikte daha dikkatli olmalarını sağlamıştır” diye konuştu.

TRAFİK CEZASI KESME YETKİSİ VERİLDİ

Özellikle trafik kazalarının yoğun olduğu yerlerde İç İşleri Bakanlığımız yeni bir çalışma başlattı diyen Aksoy, “ Araç kullanırken cep telefonu ile görüşme, makas tama ve emniyet kemeri kullanmama. Bu üç suç kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü’müz ve Jandarma Komutanlığımıza bağlı bütün birimlere trafik cezası kesme yetkisi verildi. Bu da genel bir suç ve bir ihlal söz konusu olduğunda gerek polislerimiz gerek jandarma teşkilatımız trafik cezası kesmeyle yetkilendirilmiştir” dedi.

1 HAFTADA 24 BİN TL CEZA KESİLDİ

Aksoy, “Kocaeli’de yaşayan vatandaşlarımıza bunu hatırlatmak istiyorum. Bu yönde de bir haftalık uygulama kapsamından 179 sürücüye 24 Bin 31 TL para cezası kesilmiştir. İster sivil kıyafetli, ister resmi kıyafetli ister görev dışında olsun trafik ihlali olursa ceza kesebilir. Bu bakımdan sürücülerimizi daha duyarlı olmamaları bu ceza nereden geldi dememeleri adına tarik kurallarına uymaları kendi güvenlikleri için uymalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

Ödül Alan Çocukların isimleri şu şekilde:

Tuanna Tutku Önge

Nisa Şen

Yunus Ömer Hamamcı

Ahmet Deniz Şen

Çağan Gök

Eymen Yavuz

Nehir Hande Şen

Çağan Emir Şen

Azra Nur Güner

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör: Selin TAŞTEKİN
Etiketler: Vali, Aksoy,, 9, çocuğa, bisiklet, dağıttı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Vali Aksoy, 9 çocuğa bisiklet dağıttı
Vali Aksoy, 9 çocuğa bisiklet dağıttı
Vali Aksoy, 9 çocuğa bisiklet dağıttı
Vali Aksoy, 9 çocuğa bisiklet dağıttı
Yorumlar
Haber Yazılımı