Haber Detayı
30 Temmuz 2018 - Pazartesi 18:32 Bu haber 6672 kez okundu
 
Yeni mezbaha binası şekilleniyor
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Solaklarda inşa edilen yeni mezbaha binası modern bir yapı olacak.
GÜNDEM Haberi
Yeni mezbaha binası şekilleniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Solaklarda inşa edilen yeni mezbaha binası modern bir yapı olacak.

Yeni mezbaha binası şekilleniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi daha modern bir ortamda teknolojik ekipmanlarla hayvan kesim gerçekleştirmek için Solaklarda yeni mezbaha binası inşa ediyor. Yapım çalışmaları süren mezbaha eski eski mezbahanın yanında inşa ediliyor. Yapıda dış cephe mantolama ve boya imalatları devam ederken bir yandan da hafriyat çalışmaları gerçekleştiriliyor.

BİNA İŞLERİ YAPILIYOR

Modern teknik ve donanımın yer alacağı yeni mezbaha iki katlı olarak inşa ediliyorYapının bina içi tesisat işleri ve gaz beton duvar imalatı devam ediyor.Asma duvar antibakteriyel seramik kaplama işleri ve çevre betonarme istinat duvarıimalatına işleri gerçekleştiriliyor. Yeni mezbahanın hizmete girmesiyle eski mezbaha yıkılarak kaldırılacak.

400 BAŞ  HAYVAN KESİM YERİ

Mevcut mezbahanın olduğu parselde hemen mezbahanın yanına yapılan yeni mezbaha binası toplam 4 bin 300 metrekare yapı alanına sahip olacak. Yapının içerisinde 600 metrekare hayvan gezinti alanı ve yana şutlamalı sistem yer alacak. Yapıda 200 büyükbaş için kesimhane yeri bulunacak.Ayrıca Mezbahada ayrıca200 küçükbaş kesim alanı yer alacak. Yeni mezbahada900 metrekare soğuk hava depoları vesakatathane soğuk hava depoları yapılacak.

HERŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

Yapıda idari birimler, personel giyinme soyunma odaları, 50 kişilik seyir tribünü yer alacak..Beton prefabrik yöntemi ile yapılan mezbahanın çatısı çelik konstrüksiyon üzeri ise sandviç panel kaplama şeklide uygulandı. Cephe malzemesi mantolama üzeri boya olarak uygulanıyor.

 

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör: Selin TAŞTEKİN
Etiketler: Yeni, mezbaha, binası, şekilleniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı