Haber Detayı
04 Mayıs 2019 - Cumartesi 16:29 Bu haber 2686 kez okundu
 
Yıldız Sunta'da 570 işçi, işsiz kaldı!
Son zamanlarda ciddi bir ekonomik sıkıntı yaşayan Yıldız Sunta fabrikasından 570 işçinin çıkarılacağı öğrenildi.
EKONOMİ Haberi
Yıldız Sunta'da 570 işçi, işsiz kaldı!

Kocaeli'nin en büyük fabrikalarından olan Yıldız Sunta, son zamanlarda ekonomik krizle boğuşuyor ve 6 aydır işçilerin maaşlarını ödeme sıkıntısı yaşıyordu. Dün akşam yaşanan süreçle ilgili bir toplantı gerçekleştirildi.

570 KİŞİ İŞSİZ KALDI

Gerçekleştirilen toplantıya Ağaç-İş Sendikası yöneticileri de hazır bulundu. Yapılan görüşmelerde işverenin 570 işçiyi çıkarma kararı alındı. Yıldız Sunta, beyaz yaka ve mavi yaka olmak üzere 570 çalışanını toplu olarak Personel İş Kanununun 25/3'cü maddesi gereğince tek taraflı olarak iş akitlerine son verdi.

ÜRETİM RESMEN DURDU

1996 yılından bu yana hizmet veren Yıldız Sunta'da üretim tamamen durdu. Ağaç-İş Sendikası ile fabrika yöneticilerinin dün 3 saat süren görüşmelerinin ardından fabrika önünde bekleyen işçilere açıklamayı fabrika avukatı Süleyman Erdem yaptı. Erdem, Ahmet Yıldız'ın açıklamasını işçilere okudu.

Açıklama şu şekilde:

"Ahmet Yıldız olarak benim artık dayanacak gücüm kalmadı, işçinin mağdur olmasına da yüreğim el vermiyor. Hükümetten destek alamadık bu sebeple tüm işçilerimizi işten çıkarmak zorunda kalıyoruz. Eğer toparlarsak söz veriyorum önce çıkardığımız işçilerimizi geri alacağız"

Kaynak: (KM) - Körfez Manşet Gazetesi Editör:
Etiketler: Yıldız, Sunta'da, 570, işçi,, işsiz, kaldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı