Haber Detayı
10 Şubat 2020 - Pazartesi 14:18 Bu haber 2084 kez okundu
 
Yıldızlı adaylığını duyurdu
Cumhuriyet Halk Partisi’nin 1 Mart tarihinde gerçekleşecek olan il kongresinde aday olacağı bilinen ve il başkan yaradımcılığı görevinden istifa eden Harun Özgür Yıldızlı resmen adaylığını açıkladı.
SİYASET Haberi
Yıldızlı adaylığını duyurdu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 1 Mart tarihinde gerçekleşecek olan il kongresinde aday olacağı bilinen ve il başkan yaradımcılığı görevinden istifa eden Harun Özgür Yıldızlı resmen adaylığını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 1 Mart tarihinde gerçekleşecek olan il kongresinde aday olacağı bilinen ve il başkan yaradımcılığı görevinden istifa eden Harun Özgür Yıldızlı partisinin il binasında düzenlediği basın açıklamasında kongrede aday olduğunu resmi olarak kamuoyuyla paylaştı. Açıklamada CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Sekreteri Hüseyin Acurman, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, diğer aday Hikmet Erenkaya, aday olacağı konuşulan Selman Yıldırım, ilçe başkanları ve çok sayıda partili yer aldı. Açıklamada öncelikle söz alan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Büyük CHP ailesinin bir adaylık açıklamasına geldiniz. Tüm adaylarımıza da eşit mesafedeyiz. Benim mutlu olduğum olay sizlerin partisine adaylarına olan desteğinizdir. Beraber çalışmaktan mutlu olduğum Harun Yıldızlı’ya eşine ve ailesine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

PARTİMİN ADAMI OLMAYA DEVAM EDECEĞİM

Sarıbay’ın ardından konuşan CHP İl Başkan adayı Harun Yıldızlı şu ifadeleri kullandı: “Cumhuriyet Halk Partimizde  almış olduğum siyaset eğitimi beni, bir göreve gelirken ‘görev istenmez, göreve örgütümüz layık görür’ etik değerleri temelinde şekillendirmiştir.

Bilindiği üzere Harun Özgür Yıldızlı olarak ben bugüne kadar örgütümüzce tarafıma verilen her görevi yapmaya gayret ettim ve bu uğurda üzerime düşen her çabayı gösterdim.     Bugünden sonrada şartlar ne olursa olsun partimin adamı olmaya devam edeceğim.

ORTK AKIL, KOLEKTİF YÖNETİM ANLAYIŞI

Cumhuriyet Halk Partimize yakışır  hoşgörü ve sağduyunun hakim olduğu seçim süreçleri ile seçilen  12 ilçemizin birbirinden kıymetli başkan ve yönetimlerini ziyaret ederek bütünleştirici, kollektif, geliştirici  yönetim anlayışına dair fikirlerimi kendileri ile paylaştım ve tamamını bugünkü adaylık açıklamamıza davet ettim. Ne mutlu bana ki tüm dava arkadaşlarımında benzer düşüncelere sahip olduklarını, görmenin huzuru ile karşınızdayım. Örgütümüz; ortak akıl, kolektif yönetim, onaylayan değil karar veren irade diyor.iktidar ateşi diyor. Ben ve arkadaşlarim da aynısını diyoruz.

HİÇBİR FERT KİŞİSEL BİR DEVAMI DEĞİLDİR

Cumhuriyet Halk Partisinde hiçbir fert bir diğerinin kişisel devamı değildir.  Öyle olduğunu düşünmek sosyal demokrasiye, katıliımcı demokrasiye, özgür yurttaş birey kavramına karşı durmak olur. Onun yerine şöyle diyelim; her bir fert partimiz tarihi içerisinde bütünün kıymetli parçalarıdır. Bütün için önemlidirler. Böyle düşünelim ki ben ve arkadaşlarımın özgür yurttaş bireyler, onurlu Cumhuriyet Halk Partililer olarak davamıza nefer olduğumuzu ortaya koymuş olalım.

İÇİMİZDE BİR İKTİDAR ÖZLEMİ VAR

Son yerel seçimler göstermiştir ki; Partimiz tüm fikir ortağı bileşenleri ile birlikte  yerelde ve genelde iktidarın en güçlü adayı durumuna gelmiş, iktidar yolu bunca yıllık örgüt mücadelemiz sonucunda partimize sonuna kadar açılmıştır. Kocaelimiz’de 1987 seçimlerinde 2 bölge, 7 vekilin 4 tanesini kazandığımızdan beri genelde iktidar olamadık. İçimizde bir iktidar özlemi var. Bu özlemi gidermenin yolunun halkçı söylemimizin kuvvetlendirilmesi  ve sol politikalarla halkımızla bütünleşmekten geçtiğini çok iyi biliyoruz.

AMACIMIZA HIZLI ADIMLARLA YÜRÜYECEĞİZ

Bu mahalde bize düşen görev; herşeyden önce Kocaeli de  yıllardır süre gelen örgütümüzü yoran  ve artık her bir ferdimize umutsuzluk veren, rahatsız eden ‘ayrıştırıcı,  engelleyici,     adamcılık’ yönündeki yapılara imkan tanımadan ‘bütünleştirici, kapsayıcı ve kollektif’ yapıyı kuvvetlendirerek  partimizi yerelde ve genelde iktidara taşımak olacaktır. Geçmişin hesaplarini değil, geleceğin  plan ve projelerini düşünüyoruz. 2  milyon nüfusu 12 ilçesi 472 mahallesi olan Kocaelimizde  örgütümüzü hakim kılacak çalşmaları eksiksiz yapacağız. Kesinlikle gençlerimizin ve kadınlarımızın ifade alanlarını genişleterek, beyaz bir sayfa açacak amacımıza daha hızlı adımlarla ilerleyeceğiz.

PARTİMİZİ HALKLA BÜTÜNLEŞTİRECEĞİZ

Genel Merkezimizin parti politikalarını uygularken milletvekillerimizle bir bütün, ortak akıl prensibini benimseyen ortak dil kullanan İl başkanlığı ve 12 İlçe başkanlığının kollektif bütünlüğü ile İzmit belediye başkanımıza ve tüm ilçelerimizdeki meclis üyelerimize tam destek sağlayan bir yapıyı kuvvetle ayakta tutacak  sürekli gelişerek mutlaka ve mutlaka hedefimize varacağız. Büyükşehiri alacağız, ilk genel seçimde en çok vekili çıkartacak parti her şartta ve koşulda biz olacağız. Bu hedefimize hızlı adımlarla yürürken  1980 sonrası sendikalar, hemşehri dernekleri, meslek odaları ve benzeri siviltoplum kuruluşlarının tamamı ile zayıflayan bağlarımızı yeniden kuvvetlendirecek, ilişki ve paylaşımlarımızı en üst düzeye çıkartarak partimizi halkımızla bütünleştireceğiz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yıldızlı, adaylığını, duyurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı