Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 12:42 Bu haber 1014 kez okundu
 
Zabıta Müdürlüğü’nden Yahyakaptan’daki ısırma vakası ile ilgili açıklama
İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü; 09.02.2020 tarihinde bir yerel gazetede “Yahya Kaptan’da köpekler dehşet saçtı” haberiyle ilgili açıklama yaptı.
GÜNDEM Haberi
Zabıta Müdürlüğü’nden Yahyakaptan’daki ısırma vakası ile ilgili açıklama

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü; 09.02.2020 tarihinde bir yerel gazetede “Yahya Kaptan’da köpekler dehşet saçtı” haberiyle ilgili açıklama yaptı. Doğada yaşayan her canlının yaşam hakkına saygı ilkesinden hareketle çalışmalarını sürdüren İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri; ısırma vakalarına karşı yasal mevzuat çerçevesinde çalışmaların sürdürmekte olduğuna dikkat çekti

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü; 09.02.2020 tarihinde bir yerel gazetede “Yahya Kaptan’da köpekler dehşet saçtı” başlığıyla yayınlanan haber ile ilgili açıklama yaptı. Yetkililer; Zabıta Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Sahipsiz Sokak Hayvanlarına Müdahale Birimi’nin kent genelindeki çalışmalarına titizlikle devam ettiğine vurgu yaparak, “Ekiplerimiz; özellikle başıboş, sahipsiz ve küpesiz sokak köpekleriyle alakalı çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir. Ayrıca başıboş, saldırgan ve küpesiz olan köpekler, bulundukları bölgeden alınarak gerekli tedavisi ve aşılarının yapılması için Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülmektedir” dedi.

BİREBİR GÖRÜŞMEMİZ GEREKİYOR

Konuyla ilgili açıklama yapan yetkililer; “ Herhangi bir ısırma vakası yaşandığında; ısırılan vatandaşımızla mutlaka birebir görüşmemiz gerekiyor. Bu konu; ısırılan vatandaşın tedavi sürecinin takibi ve vatandaşı ısıran sokak köpeğinin kontrol altında tutulması açısından büyük önem arz etmektedir” diye konuştu.

VATANDAŞIMIZ MUTLAKA BİZİ ARASIN

Konuyla ilgili açıklama yapan İzmit Belediyesi Zabıta Müdürü Hüseyin Demirkır; ısırılan vatandaşa ulaşmak ve tedavi süreci hakkında bilgi almak için büyük uğraş verdiklerine değinerek, “Henüz ilgili vatandaşımızla temas sağlayamadık. Vatandaşımızın tedavi süreciyle ilgili bilgi almamız bizim için oldukça önemli olduğundan; vatandaşımızın müdürlüğümüzün 318 00 20 no’lu hattımızı arayarak bizimle irtibata geçmesi gerekmektedir” dedi.

YEREL GAZETE YETKİLİSİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ

Ayrıca vatandaşa ulaşmak için söz konusu haberi yapan yerel gazeteden bir yetkili ile görüştüklerine de vurgu yapan Zabıta Müdürü Demirkır, “Vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletmek ve süreç ile ilgili bilgi almak için vatandaşımıza ulaşmak istedik. Bu bağlamda ilgili yerel gazeteyi bizzat arayıp ısırılan vatandaşın iletişim bilgilerini sorduk. Fakat tarafımıza ilgili konu bize mail yoluyla geldi. Isırılan vatandaşın iletişim bilgileri bizde yok” diye konuştu.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zabıta, Müdürlüğü’nden, Yahyakaptan’daki, ısırma, vakası, ile, ilgili, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı