Yazı Detayı
01 Eylül 2020 - Salı 21:41 Bu yazı 139 kez okundu
 
Sloganınız kadar olamadınız…
Fatma Zehra Korucuoğlu
fzkorucuoglu@gmail.com
 
 
Demek ki neymiş gerçekten çalışılınca oluyormuş. Öyle maskeyle halkın arasına katılıp iki fotoğraf çekilmekle Korona virüs ile mücadele edilmiyormuş.
Türkiye’nin en büyük ve güvenilir anket firmalarından biri olan SONAR ARAŞTIRMA; pandemi dönemindeki en başarılı belediye başkanlarını belirlediği, iller anketinin sonuçlarını yayınladı. "Genel olarak düşündüğünüzde Belediye Başkanınızın korona döneminde yaptığı çalışmaları başarılı buluyor musunuz?" sorusunu “Kendi seçmenlerine” yönelterek, başarılı ilk 10 belediye başkanlarının listesi belirlendi. Ve gelin görün ki ne Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ne de 82 AK İlçe Belediyesi arasında Kocaeli’nin hiçbir ilçesi bu listede yer almıyor.
Diyeceksiniz ki SONAR ARAŞTIRMA ’ya güvenmiyoruz. O zaman ORC Araştırma şirketi tarafından 30 büyükşehirde görev yapan ilçe belediye başkanlarının performansıyla ilgili yaptığı ankette çıkan sonuçlara da bakın derim (Küçük Resim). Kocaeli’nin hiçbir ilçesi listede yine yok.
Gönlüm isterdi ki bu paylaşımımda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Tahir Büyükakın ve İlçe Belediye Başkanlarımız Sn. , Sn. , Sn. , Sn. Zeki Aygün, Sn. , Sn. , Sn. , Sn. , Sn. İsmail Yıldırım, Sn. ve Sn. ‘ü Kocaeli halkının sağlığını ve geleceğini düşündüğü ve vatandaşlarımıza duydukları hizmet aşkı ile canı gönülden çalıştıkları için tebrik edeyim. Ama olmadı… Sorarım size neden olmadı...
Virüsün yayılmaya başladığı ilk günlerden bu yana Körfez, Gebze ve Gölcük başta olmak üzere birçok ilçemizde vefat ve vaka sayıları alarm verdi ve yeni normalde de vermeye devam ediyor. Ülke genelinde açıklanan vefat ve vaka sayılarının doğruluğuna olan güven tartışıla dururken, ilçelerimizde karantinada olan sokaklar, evler var.
Toplumun sağlığını korumak ülkelerin vazgeçilmez politikasıdır ve yerel yönetimler bu politikaya istinaden çalışmalarını yürütürler. Sorumluluğundaki belde halkının huzur, esenlik, sağlık ve mutluluğu için gereken önlemleri almak yerel yönetimlerin sorumluluğudur. 31 Mart’ta hizmet için oy talep ettiniz, sorumluluk almayı istediniz. Size oy verenler sizi pandemi sürecinde başarısız buldu. Durup bir düşünün ve kendinizi sorgulayın derim.
“Çalışınca oluyor” diyorsunuz ya, çalışın ve bizde sizi bir kez olsun yaptığınız bir iş için eleştirmek yerine tebrik edelim…
 
Etiketler: Sloganınız, kadar, olamadınız…,
Yorumlar
Haber Yazılımı